Chcieli podać jej pigułkę gwałtu, proces zaginięcia Renaty Antczak, HULL
Przyjaciel dentysty, który został poproszony o dostarczenie pigułki gwałtu dla Renaty Antczak, przerywa milczenie.
Po czterodniowym procesie 48-letni Mustafa przyznał się w czwartek do zachęcania do popełnienia przestępstwa.
Mężczyzna „zwerbował” swojego przyjaciela i byłego pacjenta, Roberta Lipińskiego, do uzyskania pigułki gwałtu (GHB) i podania go żonie i matce jego dzieci, Renacie Antczak, 50 lat, która zaginęła w kwietniu 2017 r.
Prokuratorzy powiedzieli, że Mustafa rozmawiał z panem Lipińskim o tym, jak mogli załatwić narkotyk, aby mógł nim uśpić Renatę i użyć jej odcisku palca, by uzyskać dostęp do jej telefonu komórkowego.Mustafa, dentysta z Bransholme, miał „obsesję” na punkcie domniemanego romansu żony i zamontował ukryte kamery w swoim domu w Kingswood i w samochodzie rodzinnym, aby monitorować każdy jej ruch, usłyszał Doncaster Crown Court.
Lipiński, 46-lat, stanowczo zaprotestował przeciwko swojej winie i powiedział, że wierzy – i ma nadzieję – że Renata żyje.
Pan Lipiński został oskarżony o spiskowanie przeciwko Renacie, by podać szkodliwą substancję i spisek, w wyniku którego miał spowodować ciężkie uszkodzenie ciała u mężczyzny z Polski.Oba oskarżenia wobec niego zostały wycofane.
Mustafa dostał 12-miesięczne zwolnienie warunkowe.
Jak na razie nikt nie znalazł Polki ani żywej ani jej ciała.
Katarzyna Cz
Wcześniejsze Artykuł
Renata Antczak tajemnicze zaginięcie w Hull. Aresztowano męża.
0 komentarzy