Chcesz wyjechać z Polski do Anglii ostatnia szansa na benefity

Chcesz wyjechać z Polski do Anglii ostatnia szansa na benefity

 

Jeśli planujesz wyjazd z Polski do Wielkiej Brytanii do pracy ale ze wsparciem zasiłków na dzieci i rodzine jest to najlepsza okazja – zostało ostatnie 6 miesięcy.

Już za pół roku w marcu Wielka Brytania wychodzi z UE i choć nie bedzie ograniczeń jakiś drastycznych  co do podjęcia pracy to jednak będą ograniczenia przyznawania dotacji na rodzine.

Obecnie jeśli osoba pracuje dostaje największe dotacje na rodzine.

Przykłądem jest matka z mężem i dzieckiem. Mąż idzie do pracy i zarabia minimum 1200 funtów , żona siedzi w domu i dostaje dotacji około 750 funtów na miesiac. Do tego dochodzi darmowa szkoła, darmowe jedzenie w szkole i opieka medyczna.

Ponadto jeszcze teraz przez te 6 miesiecy można dostać mieszkanie z urzędu miasta, czynsz za mieszkanie kosztuje w miarę tanio i po 5 latach można go wykupić.

 

 

Obecnie potrzeba ludzi do pracy do fabryk, kierowcy ciężarówek mogą dostać nawet 1000 funtów za pracę w nocy na tydzień. Brakuje ludzi do szpitali pielęgniarek  oraz jak zawsze budowy i wykończenia domów ponadto dzieci mogą uzyskać pożyczkę na studia.

Pamiętaj jeśli natomiast osoby nie pracują zasiłki są mniejsze.

W Polsce jednak pomieszano i dano wszystko dlatego niektórym nie opłaca sie pracowac i dalej nie mają pieniedzy  tylko z dotacji 500 plus, jedynie w Polsce ceny poszły do góry przez co cierpią ludzie którzy nie mają dzieci. Wypaczono w Polsce reformę dotacji dla dzieci.

Co po marcu 2019 roku w Wielkiej Brytanii.

Po marcu będzie okres przejściowy ale będzie dotyczył ludzi którzy już mieszkają na terenie Wielkiej Brytani aby uregulowali swój statut. Osoby które nie maja 5 letniego okresu mieszkania i pracy na wyspach będa miały te 2 lata aby go osiągnąć. Okres przejściowy będzie wynosił 2 lata.

Nowe osoby czyli Polacy którym zamaży się Wielka Brytania po 2019 roku będą mogły z pewnymi ograniczeniami podjąć pracę ale niestety bez dotacji na rodzinę, wiec wracając do przykładu żona i mąż będa musieli pracować , niestety zasiłki na rodzinę , szkołą darmowa czy mieszkania z urzędu miasta z możliwością wykupu moze być już nie dostępna jak i inne dodatki. 

Tak więc zostało ostatnie 6 miesiecy na podjęcie decyzji czy emigrować do Wielkiej Brytanii z całą rodziną czy też.

W sumie Brexit będzie przydatny dla Polski gdyż Polacy już całymi rodzinami nie będą mogli opuszczać kraju.

 

 

Dokładny statut dla Polaków już mieszkających na wyspach czytaj poniżej.

Statut osiedlowy dla Polaków na wyspach.

 

25 lipca 2018