Chcą zamknąć Borysa za wyjście bez umowy. Sprawa w Sadzie

Chcą zamknąć Borysa za wyjście bez umowy. Sprawa w Sądzie

 

Sprawa przybiera coraz większe komplikacje wyjścia z UE w dniu 31.10.19 roku

Najwyższy sąd w Szkocji rozważy, czy Boris Johnson może zostać skazany na karę pozbawienia wolności, jeśli będzie dążył do Brexitu bez porozumienia.

Sąd  wysłucha dzisiaj prawnego wyzwania dotyczącego tego, czy Boris Johnson może zostać zmuszony do opóźnienia Brexitu, jeśli umowa nie zostanie osiągnięta, lub do więzienia, jeśli nie zastosuje się. Premier powiedział, że wolałby być „martwy w rowie” niż poprosić o przedłużenie, więc sąd stara się ustalić, co może się stać, jeśli Premier odmówi działania. Sędzia może udzielić interwencji, która zmusiłaby pana Johnsona do ubiegania się o przedłużenie, a nawet Sąd może wysłać list do Brukseli w imieniu Wielkiej Brytanii z prośbą o opóźnienie.

Sprawa została wniesioną do Sądu przez poseł SNP Joannę Cherry, QC Jo Maugham i biznes Dale Vince.

Zwrócą się do sądu o rozważenie konsekwencji odmowy zastosowania się przez premiera do ustawy Benna, która wymaga od niego przedłużenia, jeśli umowa nie zostanie osiągnięta do 19 października.

Poniżej Poseł SNP MP Jo Cherry i adwokat Jo Maugham są dwoma składającymi petycję (zdj .: PA) Mają nadzieję, że sąd dopilnuje, aby premier był związany obowiązującymi przepisami, aby zapobiec Brexitowi bez porozumienia.

Jo Cherry

Bardzo ważna sprawa sędziowie z Izby Wewnętrznej rozważą następnie, czy sąd mógłby skorzystać z uprawnień „nobile officium”, aby skutecznie podpisać list do europejskich przywódców, jeśli Johnson odmówi tego.

Osoby składające petycję do Sądu będą argumentować, że odmowa Premiera przestrzegania prawa będzie uważana za wyjątkową okoliczność, i wezwie sąd do podpisania pisma z prośbą o przedłużenie Brexitu w imieniu Wielkiej Brytanii. Pani Cherry powiedziała: „Jesteśmy mniej niż 30 dni przed terminem Brexitu, a retoryka i działania Borisa Johnsona niosą wszystkie znamiona rządu dążącego do katastrofalnego Brexitu bez porozumienia – który, jak wiemy, uderzy w gospodarkę, kosztuje tysiące miejsc pracy i szkodzić bytom ludzi.

„Podobnie jak większość tego, co mówi Boris Johnson, istnieje oczywista przepaść między oczywistymi faktami w tej sprawie a tym, co mówią on i jego rząd.

„Nie można mu ufać, a ta akcja sądowa ma na celu zapewnienie przestrzegania prawa.

„Jeśli Boris Johnson spróbuje przeciwstawić się prawu i przeciw zarówno parlamentom Holyrood, jak i Westminster, wypadając z UE bez porozumienia – wówczas wzywamy szkockie sądy do przestrzegania prawa.

Premier wielokrotnie przysięgał wycofać Wielką Brytanię z UE 31 października, nawet jeśli umowa nie zostanie uzgodniona. W czwartek na premierze premier powiedział, że jeśli Bruksela odrzuci propozycje Brexitu, nadal dotrzyma zobowiązania do opuszczenia bloku pod koniec miesiąca.

Powiedział: „Jeśli nasi europejscy sąsiedzi zdecydują się nie okazywać odpowiedniej gotowości do zawarcia porozumienia, będziemy musieli wyjechać 31 października bez porozumienia i jesteśmy gotowi to zrobić”.

ZAGMATWANY BREXIT

Parlament nie zgodził sie na umowę Pani May, Paralment nie zgodził się na wczesniejsze wybory, Parlament nie zgodził sie na wyjście bez umowy i wezwał Premiera do przedłużenie Brexit jesli nie podpisze umowy z Brukselą do 19 pazdziernika ale Premier nie chce pisać tego przedłużenie.

Kalendarz Brexitu

 

Konrad W

Borys ostrzega Tuska. Brexit z jego umową lub wychodzimy bez umowy 31.01

 

4 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *