Chaos na ulicach Wenecji, mieszkańcy nie chcą turystów

Chaos na ulicach Wenecji, mieszkańcy nie chcą turystów

 


Urzędnicy w Wenecji dopiero co zainstalowali turystyczne punkty kontrolne na noc, aby kontrolować przepływ turystów przed długim wakacyjnym weekendem. Ale punkty kontrolne nie wytrwały długo, jak wściekli weneccy mieszkańcy pokonali bariery i skandowali przeciwko politykom miasta i bezprecedensowemu napływowi turystów.

Jeden z protestujących powiedział: „To nie burmistrz jest właścicielem miasta, to nie policja, nie turyści, to ludzie mieszkający w Wenecji.
„Odmawiamy idei posiadania punktów kontrolnych, aby dostać się do miasta.

„Wenecja umiera, burmistrz zakładający kołowroty pokazuje, że się poddaje, chce, by Wenecja stała się miastem bez mieszkańców”.

Historyczne centrum miasta umieściło punkty kontrolne przed weekendem wolnym od pracy w obszarach tranzytowych, takich jak Constitution Bridge i dworzec kolejowy.

Tylko mieszkańcy i częste osoby, które posiadają kartę „Carta Venezia”, ​​mogły na głównych trasach dotrzeć do głównych punktów miasta, a turyści musieli jechać mniej bezpośrednimi trasami.

Napięcia z turystami w Wenecji osiągnęły w zeszłym roku punkt wrzenia, gdy każdego dnia przybyło do miasta ponad 60 000 gości, w porównaniu do lokalnej populacji liczącej 55 000 osób.
Tommaso Cacciari, lokalny działacz, który prowadził miejskie protesty przeciw statkom wycieczkowym, powiedział, że bariery nie są odpowiedzią na kryzys turystyczny.
Powiedział: „Nie potrzebujemy punktów kontrolnych, potrzebujemy skutecznej polityki mieszkaniowej, Wenecja nie jest parkiem rozrywki”.

TAM NIE JEDZ NA WAKACJE – NIE LUBIĄ TURYSTÓW

 

Konrad W

 

29 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat