Chaos kraju, Rzadu na wyspach przez Brexit.

 Chaos kraju, Rzadu na wyspach przez Brexit.

 

Katastrofalne obchodzenie się z Brexitem.

Pani May troszczy się przede wszystkim o „palenie niesprawiedliwości”. Często nam to mówi. Jednak wydaje się zdeterminowana w przyszłym tygodniu, by rozpalić największą niesprawiedliwość. Wygląda na to, że udaje się do Brukseli, by udaremnić wynik unijnego referendum ale jesli nie otrzyma umowy to okaze sie ze to jest niesprawiedliowosc Brukseli ale zaraz to Brytyjczycy chca Brexit.

Jej konserwatywny manifest wyborczy w zeszłym roku obiecał, że „nie będziemy już członkami jednolitego rynku i unii celnej”; ale w rzeczywistości, jeśli ona się nie zmieni, będziemy. 

Jakiś czas temu wycofała się z pierwotnej obietnicy odejścia w dniu Brexit w marcu. Zgodnie z jej nowszymi planami, pozostaniemy na okres przejściowy, tracąc nasze uprawnienia do głosowania, ale nadal przestrzegając zasad i nadal płacąc wysokie kwoty. Na naciski UE, których pani May nie udało się przesunąć, nie ma pewnej daty zakończenia tej transformacji. W rzeczywistości przejście nie może być w ogóle osiągnięte, chyba że teraz zgodzimy się, że Irlandia Północna musi na zawsze pozostać częścią jednolitego rynku i unii celnej.

Gdyby do tego doszło, a reszta tego kraju miała odejść, byłoby to sprzeczne z Porozumieniem Wielkopiątkowym, ponieważ status Irlandii Północnej zostałby zmieniony bez zgody jego narodu. Zniszczyłoby to także rząd, ponieważ konserwatyści straciliby większość przyznaną przez Partię Demokratyczno-Unionistyczną. UE osiągnąłaby w ten sposób to, co IRA zabiła od dziesięcioleci. Wielka Brytania zostałaby rozbita. Po tym pani May przedstawia się jako ocalająca „naszą cenną Unię” w Irlandii Północnej, przekazując Brukselę na jednolitym rynku i unii celnej.

Wracaj do wielu męczących miesięcy od rozpoczęcia negocjacji, pani May podwoiła pieniądze, które proponuje zapłacić UE, a ponad połowę rzeczy, na które nalega w zamian. Na początku powiedziała, że ​​Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) nie będzie miał ostatniego słowa o prawach obywateli UE w tym kraju po Brexicie. Potem się poddała. Powiedziała, że ​​zawieramy własne umowy handlowe: teraz, z powodu warunków przejściowych, Wielka Brytania nie może. 

Wielokrotnie powtarzała, że ​​żadna umowa nie jest lepsza niż zła umowa, ale do niedawna przygotowywano jedynie symboliczne przygotowania do zawarcia umowy. Przez cały czas podchodziła do rozmów w myślach, które sprawiały, że zły interes był nieunikniony. Jedną rzeczą, o której wie, że nie chce, jest wszystko, co sprawia, że ​​Wielka Brytania znajduje się poza strukturami UE – umowa z Kanadą plus handel lub opcja WTO.

Kiedy zbliżamy się do momentu prawdy o Rzadzie pani May i torysów i przygotowaniu kraju do Brexit mamy 5 informacji :

1.  Jesli pani May w jakis sposob przylaczy UK do UE –  jej czlonkowie parti nie popra tego w parlamencie. – wiec umowa Brexitu nie przejdzie

2. Jesli pani May odejdzie bez umowy – jej czlonkowie partii proeuropejscy nie popra wyjscie bez umowy w Paramencie .

3. Jesli pani May doprowadzi ze UK odejdzie bez umowy ale Irlandia Pólnocna dostanie pozwolenie zostania w Unii Celnej,  nie zgodza sie na to Politycy ze Szkocji i otwiera furtke na odlaczenie sie Szkocji. Unia Brytyjska upada .

4. Wszystkie umowy w Parlamencie bedzie wetowala Partia Pracy .

5. Jesli jednak Konserwatysci zmusza do dymisji pani May i przyjdzie np. Boris Jonhson na Premiera i wyjdzie bez umowy z UE to pogorszenie sie zycia na wyspach, klopoty z wizami do UE z lotami z clami doprowadza ze w 2021 podczas wyborow w UK Partia Konserwatywna przegra.

Przyjdzie Partia PARTIA PRACY KTORA MOWI WYRAZNIE – przylaczymy UK do Unii Europejskiej. Zrobia referendum.

Bruksela ma przewage i moze doprowadzic do tego ze albo dojdzie do 2 referendum albo do kolejnych wyborów, chaos w UK totalny , nikt nie wie co robic.

Zauważyłem, że większość brytyjskich polityków, którzy chcą zaistnieć w życiu, zaatakuje retorycznie Brukselę, ale zwykle się jej poddaje. Jednak dwie rzeczy mnie zaskoczyły. Pierwsza to oficjalna niekompetencja. Proces Brexit ujawnił, jak niski jest poziom negocjacji i przygotowania do nich. Co chwile lataja do Brukseli , zmieniaja zdanie, Hard Brexit, Soft Brexit, Canada plus oraz Checkers plan. Jego jedynym usprawiedliwieniem może być to, że aktywnie chce, aby rozmowy wydłużały się .

Drugą niespodzianką jest niepowodzenie rządu w zdobyciu przewagi politycznej w Brexicie. Nigdy w brytyjskiej historii partia rządząca nie była uprawniona do działania przez tak wiele głosów. Prawie 17,5 miliona osób głosowało na Brexit niż na jakąkolwiek partię w wyborach powszechnych w Wielkiej Brytanii, jednak pani May nigdy nie odebrała popularnego entuzjazmu i uciekła z nim. Ona i Philip Hammond, kanclerz skarbu, dostali swoją obecną pracę z powodu Brexitu, ale nie zrobili nic, poza szansami, jakie im daje.

Przypuszczalnie przetrwanie pani May zależy od reakcji wszystkich tych – z pewnością bardzo licznych – którzy nie mogą dłużej podążać za procesem Brexit i po prostu chcą, żeby to się udało. Może liczyć na to, że w mediach pojawi się pogląd, że każda umowa jest zawsze lepiej odbierana niż bez umowy.

Sukces ten sprawił w 1938 roku, że porozumienie Neville Chamberlain w Monachium spowodowało, że został zaproszony na balkon Pałacu Buckingham, gdzie wiwatujący tłum powitał „pokój w naszych czasach”. Zwolennicy Churchilla w Parlamencie przeciwko Monachium mogą być liczeni w pojedynczych liczbach. Wyglądało na to, że Chamberlain odwrócił wojnę. W tym przypadku nawet zwolennicy pani May wiedzą, że osiąga prawie nic. Jeśli, jak prawdopodobnie, M.Barnier i spółka. nawet nie da jej „Warcabów”, w rzeczywistości jest w lepszym miejscu politycznym, jeśli wróci z pustymi rękami.

Teraz stoi przed najbardziej dziwną sytuacją polityczną. DUP w Irlandii Pólnocnej i torysi Brexiteers będą głosować przeciwko „Checkers” (nie mówiąc już o bardziej prawdopodobnym „Checkers minus”). Niemal na pewno nie przejdzie przez głosowanie opozycji – dlaczego Partia Pracy jej pomoże? Nawet gdyby mogła, wywołałoby to chaos w jej własnej partii.

Dlatego wewnętrzne zasady Torysów zaczynają mieć znaczenie. Jeśli 48 posłów wyśle ​​list, zostanie wszczęty głos zaufania do liderem czyli pani May.Plotka głosi, że jest już ponad 30 otrzymanych.Teoretycznie zwycięstwo przez jeden głos utrzymuje lidera w biurze ale Pani May moze stracic stanowisko.  Ale zasady mówią także, że można mieć tylko jeden wotum zaufania w ciągu 12 miesięcy. Nawet jeśli pani May wygra, będzie miała prawo do trzymania się przez kolejny rok. To wydaje się palącą niesprawiedliwością dla co najmniej 17,4 milionów ludzi glosujacych na Brexit.

Nie zmienia to jednak faktu ze NA WYSPACH JEST TOTALNY CHAOS BO nikt nie wie jak wprowadzic Brexit i jaka droge wybrac aby budowac Global Britain. Duzo wskazuje na to ze to koniec Rzadow Konserwatystow a Partia Pracy zapowiada nawet odwrocenie Brexit.

Konrad W

 

16 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *