Cała część UK wychodzi z Unii Celnej, David Davis

Cała część UK wychodzi z Unii Celnej, David Davis

 

David Davis:

„Żadna część Zjednoczonego Królestwa nie zostanie w unii celnej”, po tym jak został skrytykowany w Izbie Gmin

Sekretarz Brexit powiedział, że „nie jest to coś, co rząd rozważał”, kiedy zaadresował minister Szkocji Nicoli Sturgeon i burmistrza Londynu Sadiqa Khana, którzy „uderzają w podniszczony bęben niepodległości”. Oskarżył ich o „popełnienie głupiego błędu”, ponieważ „żaden rząd brytyjski, a co dopiero konserwatywny unionista” nie zaakceptowałby Wielkiej Brytanii pozostającej w unii celnej po Brexicie.

Polityk Torysów upierał się, że premier „zbliża się już do zakończenia pierwszego etapu i przejścia do rozmowy o handlu” z UE, mówiąc do izby: „Wszystkie strony są przekonane o pozytywnym zakończeniu rozmów do końca tygodnia”.

Szefowa DUP, Arlene Foster, odmówiła zaakceptowania jakichkolwiek warunków, które mogłyby sprawić, że Irlandia Północna opuści UE na innych warunkach niż reszta Wielkiej Brytanii po tym, jak pani May zaproponowała zjednoczenie celne Północnej Irlandii z Republiką Irlandii. Ale stojąc ramię w ramię w Brukseli po zakończeniu wczorajszej sesji, premier i urzędnik UE podkreślili, że ich rozmowy były „konstruktywne” i poczynili postępy.

Wniosek:

W roku 2019 w dniu Brexitu, będzie dwuletni okres przejściowy  do 2021 ale po 2021 roku Wielka Brytania całkowicie opuszcza Unię Europejską z kontrolą emigracji oraz z cłami na towary z państw Unii Europejskiej. Nie będzie żadnych stref bez ceł ani w Irlandii Północnej ani w Szkocji ani w Walii. To jest twój czas aby dostać Brytyjski paszport później cóż benefity nie dla wszystkich. Wielka Brytania nie wychodzi z 27 krajów ryzykując stratę olbrzymich pieniędzy aby dalej płacić wszystkim nielimitowane benefity.

Jeśli masz sklepik internetowy zarejestrowany w Wielkiej Brytanii lub jakaś inną działalność gdzie sprzedajesz produkty po Europie to ten czas wykorzystaj na zarejestrowanie biznesu może w Czechach mają niski ZUS lub w Estonii mają niskie podatki.

Konrad W

6 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka