Byles bezrobotny, zostaniesz na wyspach po Brexit.

 

Bezrobotny Polak zostanie na wyspach po Brexit.

 

Sekretarz Stanu ds. Wyjścia z Unii Europejskiej przedstawia dziś informacje dla obywateli UE i członków ich rodzin w Wielkiej Brytanii w przypadku braku wyjścia z UE.

Rząd brytyjski:

Potwierdza, że ​​w przypadku braku porozumienia, system rozliczeń UE będzie w dalszym ciągu wdrażany, umożliwiając obywatelom UE i członkom ich rodzin mieszkających w Wielkiej Brytanii do dnia 29 marca 2019 r., aby zabezpieczyć ich status i nadal być w stanie pracować, uczyć się i uzyskiwać dostęp do świadczeń i usługi w Wielkiej Brytanii na tych samych zasadach po tym, jak opuścimy UE tak, jak teraz. Program będzie w pełni otwarty do 30 marca 2019 r. Zgodnie z planem.

Wprowadzono by pewne zmiany w systemie rozliczeń UE, gdyby Zjednoczone Królestwo opuściło UE bez umowy, a dalsze szczegóły są określone w dokumencie dotyczącym polityki. W szczególności, ponieważ nie będzie uzgodnionego okresu wdrażania, termin składania wniosków zostanie przesunięty na 31 grudnia 2020 r.

Na razie nie musisz nic robić. Program rozliczeniowy zostanie w pełni otwarty do 30 marca 2019 r.

Potwierdza, że ​​Ministerstwo Spraw Wewnętrznych będzie nadal starało się przyznać status zamiast odmówić i dana osoba nie otrzyma odmowy statusu w ramach  programu rozliczeniowego, ponieważ dla przykład nie są czynni zawodowo lub nie posiadają pełnego ubezpieczenia chorobowego.

Wielu Polakow obawialo sie ze nie dostanie statutu jesli przebywali na zasilku dla bezrobotnych np. 1 rok lub wiecej lat w okresie od 2005 do 2018 roku. Okazuje sie ze nie bedzie to mialo wplywu.

Konrad W.

 

 

6 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *