Buchmacherzy zamkną 2000 oddziałów, 15000 osób do zwolnienia

Buchmacherzy zamkną do 2000 oddziałów , 15000 osób do zwolnienia

 

Bukmacher, który jest częścią grupy Ladbrokes Coral, ma obecnie 3475 sklepów będzie zamykał 1000 sklepów.

Od 1 kwietnia suma jaką mogą ludzie umieszczać pieniądze na terminach bukmacherskich – maszyny elektryczne z ruletką, blackjackiem i bingo – spadła ze 100 GBP do 2 GBP.

Zasady mają na celu zminimalizowanie ryzyka utraty dużej ilości gotówki w krótkim czasie.

Jednak Ladbrokes twierdzi, że będzie to miało duży wpływ na jego działalność.

Powiedziano: „Zgodnie z zapowiedziami podczas ostatniej aktualizacji handlu oczekujemy, że do 1000 sklepów przyniesie straty w wyniku decyzji o obniżeniu maksymalnych stawek na terminach zakładów bukmacherskich (FOBT) do 2 GBP .

 

„Zamknięcia na tym poziomie zagroziłyby do 5000 miejsc pracy w ciągu najbliższych 18 do 24 miesięcy”.

Ladbrokes zamknął już 95 oddziałów w zeszłym roku.

Ladbrokes zdecyduje, którzy pracownicy mają zostać zwolnien..

Rzecznik organizacji handlowej Stowarzyszenie Brytyjskich Bukmacherów (ABB) powiedział: „W wyniku obniżenia stawek będzie miał znaczący wpływ na liczbę sklepów i osób zatrudnionych w naszej branży”.

William Hill drugi wielki Buchmacher ogłosił w styczniu, że być może będzie musiał zamknąć do 900 sklepów w ciągu najbliższych dwóch lat, co może mieć wpływ na 4500 miejsc pracy.

Trzecia co do wielkości firma bukmacherska, Betfred, zamknie 500 oddziałów.

Jeremy Wright, sekretarz stanu ds. Kultury cyfrowej, mediów i sportu, powiedział: „Zmniejszenie potencjalnej straty na obrót z 100 GBP do 2 GBP jest znaczącym krokiem naprzód w ochronie osób wrażliwych.

„Działania i ambicje rządu rozciągają się znacznie dalej i przyglądamy się dalszemu traktowaniu osób, które ucierpiały z powodu szkód związanych z hazardem, niezależnie od tego, czy hazard na kredyt powinien być ograniczony, i zastanawiając się, jakie działania są konieczne, aby rozwiązać problem hazardu online”.

Grupa Hazard Online Gambling powtarza również wezwania rządu do rozprawienia się z hazardem online.

Współzałożyciel grupy, Adam Bradford, powiedział: „Skutecznie zamykamy uzależnienie od hazardu na głównej ulicy, ale szybko przenosimy uzależnienie od zakładów online.

Konrad W

 

 

5 kwietnia 2019