Brytyjski National Health Service przygotowany do prywatyzacji

Brytyjski National Health Service przygotowany do prywatyzacji

 

Duże cięcia w usługach przez dziesięciolecia są przygotowywane przez UK National Health Service (NHS) w ramach nowych planów i transformacji (STP).

STP stanowi istotny krok w kierunku demontażu NHS. Ich celem jest, aby zaostrzyć kryzys opieki zdrowotnej do punktu załamania w celu uzasadnienia prywatyzacji.

Miliardy funtów cięcia mają objąć zamknięcie szpitali i  usług.

Kolejne 22 £ mld cięć w finansowaniu NHS mają być wykonane do 2020 roku pod przykrywką „oszczędności,” za pomocą planów sporządzonych przez STP.

Według  think-tanku, który widział niektóre z planów STP  w południowo-zachodnim Londynie jeden z pięciu szpitali-St George, Kingston, Londyn, St Helier lub Epsom mają zostać zamknie.

W regionie Merseyside i Cheshire, planuje się połączenie czterech szpitalach-Royal Liverpool, Broadgreen, Aintree Liverpool aby sfinansować deficyt o kwocie 1 mld funtów.

 

Szpitale Royal Liverpool i Broadgreen muszą dokonać 42,8 mln £ oszczędności do 2021, oraz czyli ponad 8 milionów £ rocznie. Szpital na Antree musi zaoszczędzić 21,6 mln £.Kobiecy szpital w Liverpool musi znaleźć 6 milionów.

W Birmingham  służba zdrowia ma zostać zreorganizowana do mniejsze liczy jednostek.

W hrabstwie Devon w południowej Anglii, niektóre mniejsze oddziały mają zostać zamknięte

W 2015 roku rząd przygotował propozycje dotyczące zmiany finansowania NHS . Kraj został podzielony na 44 obszarów geograficznych z których każdy obejmuje średnią populację około 1,2 miliona ludzi, w tym największa populacja 2,8 mln a najmniejsza około 0,3 mln. Każdy obszar będzie dostawał pieniądze względem ilości pacjentów.

Cały kryzys w NHS może być nadmuchany aby doprowadzić do prywatyzacji służby zdrowia.

Podsumowanie:

Prywatyzacja NHS już dawno była omawiana i pewno prywatna słuzba zdrowia jak w USA byłaby na rekę wielkiemu biznesowi. Zarabiały miliardy prywatne fundusze ubezpieczeniowe jak i placówki medyczne. Gorzej z pacjentami.Każdy musiałby płacić olbrzymie ubezpieczenie bo jeśli nie, opłata za usługę byłaby olbrzymia np. urodzenie dziecka w USA bez ubezpieczenia to koszt około 10 do 20 tysięcy dolarów. Prywatyzacja NHS to też koniec wydatków państwa.Czy więc dojdzie do tego w UK ?

Na 100% raczej nie gdyż związki zawodowe w szpitalach są bardzo duże. Ponadto jest bardzo duża ilość Brytyjczyków, którzy nie pracują lub zarabiają mało a posiłkują się rożnymi rodzajami zasiłków, dlatego nie stać by ich było na prywatną służbę zdrowia, więc ” umieraliby na ulicy „. Problem w kryzysie NHS są  olbrzymie wypłaty managerów, kierowników oraz ,marnotrawstwa pieniędzy wszędzie ale za tą reformę nikt się nie bierze, lepiej zwalić winę na emigrantów z Unii Europejskiej.

W przypadku jednak gdy Wielka Brytania wyjdzie z UE , bezpłatna służba zdrowia będzie tylko dla osób pracujących ale płacących odpowiednie wysokie składki na ubezpieczenie ( dlatego mówi się zarobkach 20 000 na rok ). Pewne jest to iż, rodzenie dzieci bez długiego okresu pracy nie będzie darmowe. Tylko usługi zagrożenie życia będą darmowe. Theresa May mówiąc że wychodzi z UE ale przede wszystkim Unii Celnej oddziliła się praktycznie w całości od Brukseli i może robić w swoim kraju co chce. Do tej pory Bruksela straszyła Londyn i wpływała na pewne decyzję grożąc nałożeniem ceł na Brytyjskie produkty, teraz już tego problemu nie.

Pozwolenia na prace, mniejsze zasiłki oraz ograniczenie bezpłatnej służby zdrowia dla osób nie pracujących lub mało zarabiających ma zaoszczędzić pieniądze w NHS oraz odstraszyć nowo przyjezdnych oraz zredukować emigrantów będących już na wyspach.

Konrad W

 

 

27 stycznia 2017