Brytyjczycy zapłaca 6,29 £ i rejestracja online za wjazd do UE

Brytyjczycy zapłaca 6,29 £ i rejestracja online za wjazd do UE

 

Miliony Brytyjczyków, którzy udają się do Unii Europejskiej w celu pracy lub wakacji, będą musieli zapłacić 6,29 £ za wejście do bloku i cieszyć się podróżami bez wiz po Brexit, potwierdził Komisja Europejska.

Nowe zasady zaczną obowiązywać po 2021 r., po zakończeniu okresu przejściowego Brexit.

Turyści i przedsiębiorcy będą również musieli dokonać wstępnej rejestracji na trzyletnią elektroniczną kartę podróży.

Istniały nadzieje, że Wielka Brytania będzie mogła wynegocjować zwolnienie w rozmowach z Brukselą, ale te zostały rozwiane przez ogłoszenie Komisji.

UE kontynuuje plany stworzenia Europejskiego Systemu Informacji o Podróży i Autoryzacji (ETIAS), za który odpowiadają obywatele spoza UE w podobny sposób, jak amerykański system ESTA.

Rzeczniczka Komisji Europejskiej potwierdziła, że ​​podjęto decyzję o zastosowaniu tej opłaty do Brytyjczyków.

„Tak, ETIAS zgłosi się do Wielkiej Brytanii jako kraj trzeci po Brexit” – napisała na Twitterze – „7 euro za 3-letnie upoważnienie przed podróżą. Prosta forma, np. #ESTA w USA, ale o wiele tańsza ”

ETIAS ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i zwalczanie nielegalnej migracji, którą UE uważa za niezbędną dla zachowania swobody przemieszczania się w ramach bloku. ETIAS dokonuje wstępnej autoryzacji wpisu obywateli z listy wybranych krajów, które nie wymagają pełnych wiz.

Gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską, stanie się to, co Bruksela nazywa „krajem trzecim”, a obywatele brytyjscy stracą swoje obywatelstwo UE.

Nicola Sturgeon, przywódca szkockiej Partii Narodowej, która chce pozostać w UE, powiedziała: „Problemem tutaj jest nie tyle ilość pieniędzy – to jest zasada.

„Automatyczne podróżowanie bez wiz w Europie nie będzie już prawem, które możemy przyjąć za pewnik, jeśli Brexit pójdzie do przodu. Cóż za smutny, wsteczny krok. ”

Konrad W.

14 grudnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *