Brytyjczycy: swobodny przepływ osób we Wspólnocie Narodów

Brytyjczycy, swobodny przepływ we Wspólnocie Narodów

 

Swobodny przepływ we Wspólnocie Narodów: Petycja ma już 214,000 podpisów, po tym jak ujawniono plany Brexitu

Petycja, która opowiada się za wprowadzeniem nowego prawodawstwa w zakresie swobodnego przepływu obywateli między Wielką Brytanią, Kanadą, Australią i Nową Zelandią, od momentu jej uruchomienia zebrała ponad 214 000 podpisów.

Organizacja CANZUK International, która stworzyła the petition change.org wierzy, że „już teraz, korzystając z tego samego języka i kultury, obywatele CANZUK będą mogli łatwo zintegrować się w obrębie wszystkich czterech narodów”.

Strona CANZUK dodała: „Kanada, Australia, Nowa Zelandia i Wielka Brytania mają ten sam język, ten sam system parlamentarny Westminster, ten sam szacunek dla prawa zwyczajowego i tego samego Władcy.

Według ankiety przeprowadzonej przez CANZUK w styczniu ubiegłego roku 64 procent ankietowanych Brytyjczyków opowiedziało się za polityką swobodnego przepływu z obywatelami Australii, Nowej Zelandii i Kanady.

W związku z faktem, że Wielka Brytania opuści UE w ciągu zaledwie jednego roku, 19 marca, dyrektor generalny CANZUK, James Skinner uważa, że ​​jest to idealny czas, aby Wielka Brytania umocniła więzi z Australią, Nową Zelandią i Kanadą.

Organizacja proponuje obywatelom CANZUK swobodę pracy, nauki i podróżowania między czterema narodami, ale ograniczenia podróżowania powinny obowiązywać w przypadku osób z poważnymi wyrokami w sprawach karnych lub z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Dodaje również, że obywatele CANZUK powinni kwalifikować się do świadczeń socjalnych (takich jak zasiłki dla bezrobotnych lub renty inwalidzkie) do co najmniej czterech lat od daty przybycia do kraju przyjmującego.

Nadal trwają negocjacje między Wielką Brytanią i UE, a głównym problemem jest to, czy Wielka Brytania będzie zmuszona do kontynuowania nieograniczonego swobodnego przepływu z bloku, w celu zabezpieczenia porozumienia handlowego.

Jeśli chodzi o to, co jest następne dla CANZUK, Pan Skinner dodał: „Otrzymanie 210 000 podpisów jest niesamowitym osiągnięciem i wyraźnie demonstruje szerokie poparcie dla naszych propozycji.

„Chcemy jednak uzyskać 250 000 podpisów przed złożeniem wniosku deputowanym do parlamentu i senatorom w tych czterech krajach. Czujemy, że ćwierć miliona podpisów pod petycją to coś więcej niż demonstracja publicznego popytu na lepsze stosunki między Kanadą, Australią, Nową Zelandią i Wielką Brytanią. „

Konrad W

26 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka