Brytyjczycy pomagają zebrać pieniądze polskiej rodzinie na pochówek dziadka

Brytyjczycy pomagają zebrać pieniądze polskiej rodzinie na pochówek dziadka

 

Brytyjczycy pomagają zebrać pieniądze polskiej rodzinie na pochówek dziadka

Wspólnota z Glasgow pomagać zebrać środki pieniężne polskiej rodzinie po śmierci dziadka, który zmarł w Nowy Rok podczas wizyty u wnuków w Glasgow.

Grzegorz Przybyła (64) doznał rozległego zawału w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po podróży z Polski do Szkocji, aby spędzić wspólnie Święta z córką Iloną Adamczyk, jej mężem oraz trójką dzieci w ich domu w Priesthill w Glasgow.

Po tym, jak mężczyzna zapadł w śpiączkę, jego żona Danuta (59) i córka musiały podjąć bolesną decyzję o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie w Nowy Rok w Szpitalu Golden Jubilee w Clydebank. Ponadto rodzina 64-latka wyraziła zgodę na pobranie od niego narządów.

Brytyjscy sąsiedzi starają się teraz pomóc pozyskać środki pienieżne, aby wdowa po zmarłym mężczyźnie mogła zabrać jego prochy z powrotem do Polski w celu pochówku, ponieważ para nie miała ubezpieczenia.

Rodzina zmarłego mieszka w Glasgow on ponad 10 lat. Przybył on tu wraz z żoną w dniu 15 grudnia i planował wrócić do Polski w przyszłym tygodniu.

Niestety z powodu ataku serca w miniony wtorek, został on zabrany do szpitala, po czym zapadł w śpiączce.

Lekarze próbowali go obudzić, ale tomografia komputerowa wykazała, że ​​miał poważne uszkodzenia mózgu i powiedzieli, że nie uda się go przywrócić do życia. Tym samym jego żona i córka zdecydowały się odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie w niedzielę, ponieważ nie miały wyboru.

Ponadto podjęły decyzję o oddaniu jego narządów, w tym rogówki, zastawki serca i skóry.

Rodzina jest w szoku. Nie byli oni bowiem przygotowani na taką tragedię, stan zdrowia 64-latka był dobry, dlatego nie był ubezpieczony. Do tej pory udało im się uzyskać wystarczającą ilość pieniędzy na przeprowadzenie kremacji w Wielkiej Brytanii tutaj, ale brakuje im odpowiednich środków pieniężnych na pochówek w Polsce, jego żona ma bowiem bardzo niską emeryturę.

Sadie Masters, sąsiad ich córki utworzył stronę na Go Fund Me, na której widnieje prośba o przekazywanie środków pieniężnych na pokrycie kosztów pogrzebu.

Zebrane pieniądze będą wykorzystane do zorganizowania pogrzebu w Polsce. Pogrzeb powinien odbyć się jak najszybciej.

ona

Od lewe Ilona Adamczyk, with her mother Danuta Przybyla, middle, with friend and neighbour Sadie Masters, right

Aby przekazać darowiznę należę wejść na stronę:

www.gofundme.com/mr-grzegorz-przybyla-sudden-death

Klaudia S.

photo/eveningtimes

6 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja

1 komentarzy
  1. A wystarczy kupić „głupie” ubezpieczenie za kilka funtów miesięcznie, no sorry ale jak ktoś ma 64 lata i nie myśli o ewentualnej śmierci i o zabezpieczeniu rodzinny przed kosztami pogrzebu, to ma bardzo ograniczoną wyobraźnię!
    Ubezpieczyć się można od kilku funtów miesięcznie i nie było by problemu.

Komentowanie jest wyłączone.