Brytyjczycy nie będą objęci ekstradycją do Unii Europejskiej. Tak chroni się swoich.

Brytyjczycy nie będą objęci ekstradycją do Unii Europejskiej. Tak chroni się swoich.

 

Sędziowie brytyjscy mogą zablokować ekstradycję brytyjskich osób po krajach Unii Europejskiej po Brexit.

Ekstradycja obywateli brytyjskich do krajów Unii Europejskiej mogłaby zostać zablokowana po tym, jak Brexit zostanie ogłoszony. Sekretarz Brexit, David Davis, zezwoli sędziom w tym kraju na zażądanie wniosków w ramach europejskiego systemu gwarancji aresztowania.

Europejskie Nakaz Aresztowania umożliwia ekstradycję osób z jednego państwa członkowskiego UE do innego w systemie nadzorowanym przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Jednakże Sąd Najwyższy w Londynie będzie „ostatecznym organem odwoławczym” dla obywateli brytyjskich podlegającym nakazowi po Brexit w dążeniu do uspokojenia eurosceptycznych posłów.

Rzecznik rządu powiedział:

„Premier wyraźnie stwierdził, że przejmiemy kontrolę nad naszymi prawami i zakończymy jurysdykcję Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii. W ramach negocjacji z UE będziemy dyskutować Z UE i jej państwami członkowskimi, jak najlepiej kontynuować współpracę w zakresie bezpieczeństwa, egzekwowania prawa i sprawiedliwości w sprawach karnych.

A government spokesman said: „The Prime Minister has been clear that we will take back control of our laws and bring an end to the jurisdiction of the European Court of Justice in the United Kingdom.

„Białą Księgę jasno stwierdza, że ​​będziemy dążyć do silnych i bliskich relacji z UE w tej kwestii.

„UE ma umowy z krajami nienależącymi do UE w tej dziedzinie, do których nie ma jurysdykcji ETS.”

Jednym słowem Polak dostanie szybciutki bilet – „za frak” i wyjazd gdy złamie prawo, Brytyjczyk gdy złamie prawo na terenie UE i wyjedzie na wyspy będzie mógł bronić sie w swoim Sądzie Najwyższym w Wielkiej Brytanii.

Polak nie ma co liczyć na Sąd Najwyższy w Polsce bo w rękach starej władzy komunistycznej.

PiS chciał zrobić reformę sądów ale Prezydent „Duduś” zablokował i przeszedł na stronę Platformy która nie chce reformy krajów i oddać Sądów.  Jeszcze facet „rżnie głupa” że ma plan na reformę Polskich Sądów aby w Sądzie Najwyższym nie siedzieli byłe osoby mające powiązania z komunizmem i starą władzą Wałęsy i Tuska.

Brytyjczyk do swojego Sądu idzie po sprawiedliwość a Polak po wyrok.

To jest kraj który chroni swoich ludzi , „Duduś” ucz się od Brytyjczyków przestań chronić starą władzę. Polaków osądzają ludzie którzy „mają krew na rękach” i sądzili Polaków którzy walczyli ruskami i Polakami – komunistami którzy wydrenowali cały przemysł i rolnictwo do Moskwy a później Tusk do Niemiec.

Konrad W

photo/mirror

8 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK