Brytyjczycy będą mieli osobną linię na lotniskach po Brexit.

 

Brytyjczycy będą mieli osobną linię na lotniskach po Brexit.

 

 

Brytyjscy posiadacze paszportów otrzymają swój własny pas na lotniskach po opuszczeniu Zjednoczonego Królestwa przez Unię Europejską.

Javid, minister spraw wewnętrznych, ma podobno przeciwstawiać się pomysłowi stworzenia osobnych kolejek kontroli granicznej dla Brytyjczyków po powrocie do kraju.

Uważa się jednak, że premier jest gotowy interweniować, aby zmusić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do zaplanowania odrębnych linii.

 

Uważa się, że pani May wierzy, że Brytyjczycy powinni mieć oddzielne kolejki, zamiast trzymać się obecnych linii dla obywateli UE, ponieważ byłaby to łatwo zauważalna korzyść z Brexitu.

Może to również prowadzić do wydłużenia czasu oczekiwania, ponieważ większość osób przejeżdżających przez kontrolę graniczną na brytyjskich lotniskach będzie brytyjska, w wyniku czego kolejki w Wielkiej Brytanii mogą okazać się dłuższe niż linie poza Wielką Brytanią, zwłaszcza w szczytowych okresach podróży.

Starszy przedstawiciel Downing Street powiedział:

„Premier chce osobnych pasów dla brytyjskich podróżnych jako ważnego znaku dla wyborców, że Brexit się wydarzył i są tam wymierne korzyści, które każdy może zobaczyć.

Odrębne pasy paszportowe zostaną wprowadzone pod koniec 2020 r., kiedy to brytyjski okres przejściowy po Brexicie dobiegnie końca, a zasady dotyczące swobody przemieszczania się przestaną obowiązywać w Wielkiej Brytanii.

Rzecznik powiedział

: „Wykorzystamy okazję Brexit do przejęcia kontroli nad naszymi granicami i wzmocnienia bezpieczeństwa na granicach.

„Rozważamy szereg opcji dla przyszłego systemu imigracyjnego.

Konrad W

 

2 sierpnia 2018