Brytania się zbroi, nowa era Royal Navy w 2017- przesłanie Ministra Obrony

POLITYKA

Rozpoczyna się nowa Era Royal Navy – przesłanie Sir Michael Fallon

Minister Obrony Sir Michael Fallon zapowiedział dzień przed sylwestrem że rozpoczyna się Nowa Era w Brytyjskiej Marynarce wojennej Royal Navy.

Powiedział że nowe okręty i samoloty oraz podkreślił nowe wyposażenie okrętów podwodnych do śledzenia okrętów podwodnych przeciwnika da Wielkiej Brytanii nową jakość w bezpieczeństwie.

Będzie potęgą na morzach przez dziesięciolecia.

Przemówienie jakie wygłosił jest odpowiedzią na po raz kolejny incydent z rosyjskimi łodziami podwodnymi które krążyły w głębokich wodach Szkocji.

Nowy system do wykrywania został zamontowany na okręcie podwodnym HMS Triumph, nie akustyczny wykrył i śledził aż dwa rosyjskie okręty podwodne .

Co ciekawe wypowiedzią swoją Minister Obrony Sir Michael Fallon dał do zrozumienia Prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi że ich okręty podwodne są niemożliwe do śledzenia.

Fallon powiedział że rok 2017 będzie rokiem Royal NAVY, zaplanowano nowe fregaty, samoloty i okręty podwodne które rozpoczynają nową erę w Wielkiej Brytanii, zapewniając niespotykaną siłę ognia.

Declaring 2017 as “the Year of the Royal Navy”, Sir Michael said: “Britain’s new carriers, frigates, aircraft and submarines begin a new era for the UK, providing unprecedented firepower.”

Dodał że będziemy inwestować miliardy funtów w Royal Navy po raz pierwszy od pokolenia a rok 2017 to początek nowej ery  morskiej, które ochronią wpływy Wielkiej Brytanii na całym świecie dostarczając bezpieczeństwo naszemu krajowi.

Na czele nowej flotylli będzie nowy lotniskowiec  HMS Queen Elizabeth, który rozpoczyna próby morskie. Kolejny Lotniskowiec HMS Prince of Wales, zostanie zwodowany w lecie. Za wiele milionów funtów rusza system Crosnest tzn. oko na niebie wczesnego ostrzegania. W Szkocji rozpoczyna się budowa nowych aż 28 fregat. Ponadto w tym roku zostanie zwodowany już 4 okręt podwodny typu Astute Class w sumie ma być ich zbudowanych siedem.

W roku 2017 rozpoczyna też próby morskie nowy statek patrolowy HMS Forth , w sumie będzie ich pięć, będzie wyposażony w dzwig do 16 ton i dzieki temu weźmie na swój pokład dwie łodzie morskie do patrolowania oraz helikoptery co zwiększy jego działanie na wiele mil morskich.

Za każdym razem gdy rosyjski myśliwiec lub okret podwodny wojenny zbliża się do przestrzeni Wielkiej Brytanii nie jest to próba pokazania siły ale pozyskania ważnych informacji. Naszego czasu reakcji, dowodzenia oraz wiedzy technologicznej. Chcemy być zawsze najlepsi i pokazać naszemu wrogowi że jesteśmy lepsi.

Ostatnie rosyjskie okręty próbowały zamaskować swoją obecność zmieniając swoje emitowane sygnały na statki należące do Stanów Zjednoczonych. Jednak nasz nowy system do śledzenia okrętów podwodnych zamontowany na HMS Triumph pokazał swoją moc. Udało nam się koło Szkocji naraz śledzić dwa rosyjskie okręty wojenne.

Wielka Brytania będzie się zbroiła a rok 2017 będzie nową Erą Royal Navy, każdy przeciwnik musi być pewien iż Wielka Brytania jest wstanie się obronić oraz odpowiedzieć atakiem nowoczesnym sprzętem.

Konrad W

 

1 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy
  1. Wielka Brytania od zawsze była największą potęgą morską, i co ciekawe ciągle się rozbudowywują co chwila jest ogłoszenie że szukaja spawaczy monterów do okrętów jedno co to trzeba mieć Bryt.Paszp. a stawki są kuszące…

Komentowanie jest wyłączone.