Brytania odgryza się Putinowi. Lecą helikoptery Apache do Estonii

 Wielka Brytania odgryza się Putinowi. Lecą helikoptery Apache do Estonii

 

Wielka Brytania wysyła helikoptery Apache do Estonii, aby powstrzymać „bardzo wiarygodne” zagrożenie ze strony Rosji.

Po przybyciu do Estonii będą wspierani przez śmigłowce zwiadowcze Wildcat na polu bitwy i będą stanowić część wzmocnionej obecności NATO, która została utworzona w celu odparcia potencjalnej agresji Kremla.

Apacze będą stacjonować w kraju, który graniczy z Rosją na wschodzie i Łotwą na południu, a Minister Obrony Narodowej Williamson powiedział, że ich rozmieszczenie było „bardzo ważne”.

Minister Obrony także dodał: „To bardzo wiarygodne zagrożenie, które widzimy w Rosji, a częściowo dlatego, że wdrażamy śmigłowce atakujące Apache, upewniamy się, że stale dostosowujemy się do zmieniającej się sytuacji. Dodał że Wielka Brytania odgrywa największą rolę w zwiększeniu obecności na łotwie dzięki największej liczbie personelu serwisowego.

 

 

„Faktycznie umieszczenie się w naprawdę płaskiej okolicy w pobliżu granicy z Rosją wiąże się z nowymi, złożonymi wyzwaniami, którym musimy się przyjrzeć.

„Jestem bardzo podekscytowany całą perspektywą”.

Oprócz helikopterów, Wielka Brytania wysyła 110 dodatkowych żołnierzy do krajów bałtyckich w ramach operacji CABRIT, zabierając tam łączną liczbę sił brytyjskich już do około 1000.

Nie ma lekko Putin z Wielką Brytanią .

Zreszta brytyjczycy wybili Niemcom I i II wojnę światową, wybili Napoleonowi i Stalinowi podbój Europy teraz dalej Brytyjczycy pilnują porządku w Europie.

Przygotowane helikoptery do startu.

Podobny obraz

Konrad W

 

21 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Niemcy za pomocą UE budują swoje imperium

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.