Brytania oddzieli się od UE bez umowy, to jest pewne, 84 dni do Brexit

Brytania oddzieli się od UE bez umowy, to jest pewne, 84 dni do Brexit

 

Theresa May będzie kontynuowała starania, by pozyskać krytyków torysów z jej kontraktu z Brexitem, bo Posłowie wrócają do Westminsteru po świetach ale obie strony partii oświadczyły, że plan raczej nie otrzyma wsparcia.

Sir John Redwood, polityk Tory Brexiter, po raz kolejny powiedział, że nie poprze umowy, mówiąc, że „Wielka Brytania ma wiele możliwości poza UE „. Redwood powiedział że Wielka Brytania może cieszyć się ekonomicznym impulsem, dodając miliardy obiecane UE do budżetu po Brexicie . Redwood, który był członkiem parlamentu w Wokingham w Berkshire od 1987 roku, był jednym z euroscepcjonistycznych ministrów, nazwanych „bękartami” Johna Majora, który walczył o ratyfikację traktatu z Maastricht w 1993 roku.

„Myślę, że wielu z nas w tym kraju chce po prostu iść i porozmawiać o czymś innym” – powiedział w wywiadzie w programie „Radio 4’s Today” w sobotę rano. „Chcemy być poza Brukselą i wiemy, że wszystko będzie dobrze.”

„Myślę, że wydostanie się z UE to duży impuls gospodarczy. Chcę przeprowadzić debatę na temat tego, w jaki sposób zamierzamy wydać wszystkie pieniądze, jakie będziemy mieli, nie płacąc 39 miliardów funtów za tę umowę. „- powiedział.

Twierdził, że opuszczenie UE pozwoliłoby Wielkiej Brytanii ponownie spojrzeć na „raczej karne” cła importowe ustalone przez Brukselę, zachęcić do zwiększenia krajowej produkcji żywności, odbudować przemysł rybny i kontrolować własne prawa i granice. „Istnieje olbrzymia liczba możliwości, które są wypierane przez niekończącą się propagandę od ludzi, którzy mówią nam fałszerstwa na temat tego, co może się stać, jeśli tylko odejdziemy”.

Mówiąc później o tym samym programie, Ken Clarke, weteran torysów pozostaje zwolennikiem, zgodził się, że jest mało prawdopodobne, że May odniesie sukces w uzyskaniu poparcia parlamentu dla swojej umowy.  Na zdjęciu Sir John Redwood.

 

Ponadto Politycy w Partii Konserwatywnej którzy nie lubia Brukseli i chca wyjścia bez umowy ponownie ostrzegaja Premier May.

JACOB Rees-Mogg ostrzegł Theresę May, że parlamentarzyści Brexiteer „nie  zagłosują za jej umową. Z chwilą, Posłowie powrócicą do Westminsteru, pani May stoi przed podwójnym wyzwaniem dla jej autorytetu, mimo że przeżyła przywództwo w głosowaniu przed świętami Bożego Narodzenia. The Sunday Express podał, przewodniczący Brexiteer European Research Group (ERG), jasno dał do zrozumienia, że ​​spodziewany bunt przez więcej niż 100 posłów torysów będzie przeciwstawiać się umowie z Brukselą z posłami do parlamentów DUP z Irlandii Północnej, którzy również sprzeciwią się temu.

Oznacza to, że pani May jest na dobrej drodze do utraty  głosowania nad swoja umową, mimo że chce w przyszłym tygodniu zdobyć członków buntowników. W sondażu członków partii w zeszłym tygodniu 53 procent poparło brak porozumienia w stosunku do 23 procent, którzy poparli umowa UE.

Starszy deputowany Andrew Bridgen powiedział:

„Aby bronić wolnego handlu z całym światem, musimy mieć możliwość zawierania darmowych transakcji handlowych, ale nie będziemy mogli tego zrobić, jeśli zagłosujemy na tę umową , więc jest to całkowicie nie do przyjęcia. Tak więc nie było złagodzenia wśród przeciwników transakcji . Nie będziemy tego wspierać. „

Pan Perry, który jest również starszym członkiem konserwatywnej grupy Grassroots, powiedział, że członkowie są rozczarowani polityką Brexit.Powiedział: „Członkowie wyrazili swój gniew na to, że premier nie dostarczył Brexitu, na którego głosowało państwo, a wielu z nich zrezygnowało z członkostwa w partii w proteście.

„Jestem poważnie zaniepokojony faktem, że liczba aktywnych aktywistów zmniejszy się w wyniku rządowej polityki Brexit. „To z powodu ciężko pracujących dobrowolnych członków partii konserwatyści wygrywają wybory.”Bez nich partia odniesie poważny cios w urnie, jeśli polityka się nie zmieni”. Radca Delyth Miles z stowarzyszenia Clacton, kolejny starszy członek organizacji aktywistycznej Conservative Grassroots, powiedział, że otrzymała setki e-maili od członków partii, którzy są wściekli na politykę Brexit pani May.

Oto słowa po referendum Farage w Bruskeli

Konrad W

Kto przytuli wielkie miliardy z Brexitu. Ruletka rozpoczeta

Premier May obiecuje lepsze życie dla kraju, ludzi poza Unią Europejską

UE jest totalitarnym superpaństwem-ostrzegala Margaret Thatcher dokumenty

 

 

6 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *