Brytania nie zapłaci 85 mld i nie bedzie prosić o litość. Minister David Davis

Brytania nie zapłaci Brukseli 85 mld funtów.DAVID Davis

 

David Davis Minister powiedział, że Wielka Brytania nie będzie płacić szokującego rachunku Brexit w wysokości 85 mld funtów
DAVID Davis powiedział, że Wielka Brytania nie będzie ulegać żądaniom  Unii Europejskiej (UE), aby wzbogacić ich o kwotę 85 mld EUR.

Negocjatorzy UE podnieśli swoje obliczenia dotyczące tego, co Brytyjczycy powinni zapłącić  w okresie po Brexit w gospodarstwach rolnych i opłat administracyjnych w UE w latach 2019 i 2020.

Ale Davis twierdził, że naród nie będzie płacił 85 miliardów funtów.

Sekretarz Brexit powiedział również, że nie opuścimy UE bez porozumienia. Powiedział, że ważne jest, aby szybko rozwiązać kwestię tego, co stanie się z obywatelami UE mieszkającymi w Wielkiej Brytanii i Brytyjczykami mieszkającymi w innych krajach UE, ponieważ niepewność powodowała obawy tych ludzi.

Zarówno Francja, jak i Polska włączyły do zapłaty rachunku roczne płatności rolne po Brexit, podczas gdy Niemcy sprzeciwiają się przyznaniu brytyjskiej części majątku UE.

Bruksela chce także płatności z góry za gwarancje warunkowe i pożyczki udzielone krajom takim jak Ukraina i Portugalia z Wielką Brytanią, zwracaną w ramach spłat pożyczek.

Ale Davis powiedział, że Wielka Brytania nie będzie błagać o litość z Brukseli.

„To są negocjacje, po to, czego chcą i położyliśmy to, czego chcemy”.

Davis ostrzegał również przed planowanym planem wydatków na tzn.”czarną dziurę o wartości 45 miliardów dolarów”, jeśli Jeremy Corbyn z Partii pracy przejąłby władzę.

Polityk Torysów powiedział, że polityka pana posła Corbyn wpłynie na „zwyczajne rodziny robotnicze”, dodając: „niepewność i niestabilność stworzona przez politykę Corbyna byłaby katastrofą..

Choć prezes Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nigdy nie podał dokładnej kwoty, wcześniej stwierdził, że to około 51 mld funtów (60 mld euro), teraz już Bruksela chce 85 mld.

Izba Lordów także stwierdziła że nic Brytania nie zapłaci.

http://polskie-echo.com/izba-lordow-brytania-nie-zaplaci-juz-ani-grosza-do-brukseli/

 

 

Konrad W

3 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka