Brytania nie jest przygotowana na Brexit !!!możliwość niedoborów żywności.

Brytania nie jest w pełni przygotowany na Brexit !!!

 

Wielka Brytania nie jest w pełni przygotowanana na Brexit bez umowy, zgodnie z nowym raportem rządowym, który ostrzegł, że Whitehall najprawdopodobniej nie będzie miał TRZECICH „najbardziej krytycznych” projektów gotowych do wyjścia z UE  29 marca.

Pozostało tylko 31 dni Wielkiej Brytanii na  opuszczenie UE ale raport mówi, że departamenty rządowe są w stanie dostarczyć niewiele ponad dwie trzecie z najważniejszych działań bez planowania transakcji.

15-stronicowa analiza, przygotowana dla Rady Ministrów, aktóra przedstawia implikacje braku transakcji dla przedsiębiorstw i handlu, ostrzega również przed „bardzo poważnym” wpływem na niektóre firmy, dodatkowymi odprawami granicznymi dla Brytyjczyków podróżujących do UE i możliwość niedoborów żywności.

Dokument ostrzega także, że Irlandia Północna najprawdopodobniej zostanie dotknięta najcięższym wyjściem
Rząd niechętnie opublikowało ocenę, ale został zmuszony do opublikowania jej po głosowaniu w Commons.

Publikacja raportu następuje kilka godzin po tym, jak Theresa May ogłosiła, że ​​pozwoli posłom głosować nad opóźnieniem Brexitu, jeśli nie jest w stanie zabezpieczyć się przed niepopularną umową.

Badanie ostrzega przed serią potencjalnych skutków braku porozumienia dla brytyjskich konsumentów, w tym wzrostu cen niektórych produktów spożywczych i potencjalnych niedoborów.

Raport ostrzega również, że „wiele firm” w branży zaopatrzenia w żywność wciąż jest „nieprzygotowanych na scenariusz bez umowy”.

Brytyjczycy podróżujący do UE po braku porozumienia Brexit nie byliby w stanie korzystać z bramek elektronicznych w europejskich portach lotniczych, co oznacza kontrole paszportowe ” może to potrwać dłużej niż obecnie „- czytamy w raporcie. Zgodnie z dokumentem rządowym, negatywny wpływ braku Brexitu w Irlandii Północnej byłby” surowszy „i” trwałby dłużej „.

Dokument podał analizę że wyjście z UE bez umowy  może zmniejszyc rozkwit gospodarki Wielkiej Brytanii od 6,3 do 9 procent.

Najgorzej odczute obszary to Walia (-8,1%), Szkocja (-8,0%), Irlandia Północna (-9,1%) i Północny-Wschód (-10,5%).

Większość informacji i analiz zawartych w dokumencie, opublikowanych w odpowiedzi na poprawkę złożoną przez posłów niezależnych grup Chuka Umunna i Annę Soubry, była już publicznie dostępna. Ale Umunna powiedział, że to namalowało „katastrofalny obraz katastrofy, która spotkać nasz kraj, jeśli nie ma umowy „.

Artykuł ten również odrzuca twierdzenia niektórych Brexiteers, że mało znana klauzula Światowej Organizacji Handlu (WTO) mogłaby zostać wykorzystana do zapewnienia dalszego wolnego handlu z UE po braku porozumienia.

Artykuł 24  w sprawie taryf celnych i handlu (GATT) został przedstawiony jako sposób na umożliwienie Wielkiej Brytanii bezproblemowego dostępu do rynków europejskich przez okres do dziesięciu lat.

Konrad W

 

26 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *