Brytania nałoży cła tylko na wybrane produkty z UE. Czy to koniec UE

Brytania nałoży cła tylko na wybrane produkty z UE. Czy to koniec UE

 

Rząd ogłosił, że na większość przywozu do Wielkiej Brytanii nie przyciągnie taryfy w przypadku braku porozumienia Brexit.

W ramach tymczasowego systemu 87% wartości importu kwalifikowałoby się do dostępu zerowego.

Zostaną utrzymane taryfy w celu ochrony niektórych gałęzi przemysłu, w tym rolnictwa. Wołowina, jagnięcina, drób i niektóre produkty mleczne otrzymają ochronę.

Jak działałby nowy system?
Nowy system taryfowy oznaczałby zmianę na korzyść produktów z krajów spoza UE.

Oznaczałoby to, że 82% importu z UE byłoby bezcłowe, w porównaniu do 100% teraz.

 

92% importu z reszty świata nie zapłaciłoby żadnych opłat granicznych, z obecnych 56%.

Zgodnie z planem brytyjski przemysł samochodowy otrzyma pewną ochronę, a niektóre samochody importowane będa miały taryfy.

Ale części samochodowe z UE będą bezcłowe, co pomoże zakładom samochodowym w Wielkiej Brytanii.

Również przemysł ceramiczny otrzyma pewną ochronę przed tanim importem.

Jak firma zareagowała na zmiany?
Carolyn Fairbairn, dyrektor generalna grupy lobbystów biznesowych CBI powiedziała w dzisiejszym programie, że zmiany te są „największą zmianą pod względem handlu od połowy XIX wieku”.

„Są one nakładane na ten kraj bez konsultacji z biznesem bez czasu na przygotowanie. To nie jest sposób na prowadzenie kraju”, powiedziała, ostrzegając, że wpływ może być „młotem dla naszej gospodarki”, ponieważ firmy wydają więcej na składowanie .

Pani Fairbairn powiedziała, że ​​deputowani powinni głosować przeciwko opcji opuszczenia UE bez porozumienia, a data odejścia powinna zostać opóźniona.

Ale mówi, że opóźnienie powinno być tak krótkie, jak to jest „realnie możliwe”. Minister handlu Liam Fox będzie rozmawiał z liderami biznesu o 15:00 GMT, aby omówić taryfy, donosi Reuters.

Dlaczego rząd obniża cła?

Minister ds. Polityki handlowej George Hollingbery powiedział: „Naszym priorytetem jest zapewnienie porozumienia z UE, ponieważ pozwoli to uniknąć zakłóceń w naszych globalnych stosunkach handlowych. Musimy jednak przygotować się na wszelkie ewentualności.

Powiedział, że rządowy plan „oznacza skromną liberalizację taryf”.

„To zrównoważone podejście pomoże wesprzeć brytyjskie miejsca pracy i uniknąć potencjalnych skoków cen, które najmocniej uderzyłyby w najuboższe gospodarstwa domowe” – powiedział.

Jak będzie działał irlandzki system graniczny?

Rząd ogłosił również, że nie wprowadzi żadnych nowych kontroli ani kontroli, ani nie będzie wymagał zgłoszeń celnych dla prawie wszystkich towarów przemieszczających się zza granicy z Irlandii do Irlandii Północnej w przypadku, gdy Zjednoczone Królestwo opuści UE bez porozumienia.

Decyzja o odrzuceniu wszystkich kontroli w celu uniknięcia tarć na granicy lądowej Wielkiej Brytanii z UE będzie tymczasowa, podczas gdy negocjowane będą rozwiązania długoterminowe.

Rząd powiedział, że taryfy będą płatne za towary przemieszczane z UE do pozostałych części Wielkiej Brytanii przez Irlandię Północną.

Podkreślił, że nie doprowadziłoby to do powstania granicy w Morzu Irlandzkim, ponieważ nie byłoby kontroli towarów przewożonych między Irlandią Północną a Wielką Brytanią.

WNIOSEK:

Czy nadchodzi koniec Unii Europejskiej ?

Oto w Europie dochodzi do tego że jeden kraj bardzo duży nie będzie miał ceł na produkty z poza Unii Europejskiej a to oznacza że tanie produkty z Indii, Pakistanu, Bangaldeszu i nie tylko przypłyną na wyspy. Firmy na wyspach czy Tesco czy TY  będa mogły sprzedać tanio te produkty do Europy a to oznacza spadki zamówień produkcyjnych w firmach produkcyjnych i koniec UE.

Co teraz zrobi Bruksela czy nałozy cła na produkty z UK do Unii Europejskiej ?

Masz sklepik internetowy, chcesz cos kupic tanio, otwieraj firme w UK i szukaj tanich produktów na całym świecie.

Konrad W

Informacje o taryfach.

https://www.bbc.co.uk/news/business-47551266

13 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *