Bruksela, żadnych negocjacji z Borysem. Brexit na krawędzi.

Bruksela – żadnych negocjacji z Borysem. Brexit na krawędzi.

 

Jak podają źródła w Brukseli, rozmowy BREXIT są na krawędzi tego wieczoru po tym, jak stolice UE zgodziły się, że zablokują Borisowi Johnsonowi prowadzenie poważnych negocjacji z liderami podczas europejskiego szczytu w przyszłym miesiącu.

Spotkanie ambasadorów UE ujawniło, że szanse na zawarcie umowy Brexit przed październikiem polegają na „złożeniu przez Wielką Brytanię poważnych i zgodnych z prawem propozycji”.

Starsi dyplomaci skrytykowali ostatnie plany pana Johnsona, by zastąpić kontrowersyjny mechanizm ochronny Irlandii Północnej, nalegając: „Pozostawiają więcej pytań niż odpowiedzi”. Stolice zdecydowały, że premier musi przedstawić swoje plany uniknięcia kontroli celnych na granicy „jak najszybciej” po konferencji partii konserwatywnej.

Europejskie źródła ostrzegły, że „harmonogram jest bardzo napięty”, aby rozważyć wszelkie plany Wielkiej Brytanii przed datą wyjścia 31 października.

Chyba każdy rozumie że Borys jest na przegranej pozycji , Parlament w UK zabronił wyjścia bez mowy a Bruksela nie musi sie zgadzać na żadną umowę aby zarabiac co miesiac 1 mlrd tyle wpłaca UK do Brukseli i tak mogą odżucać umowe Borysa aż do wyborów natsepnym w uk czyli do 2021 rok.

Konrad W

Bruksela odrzuca Brexit Borysa. 3 miesięczne kolejne przedłużenie

 

26 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *