Bruksela uzgodniła Brexit 22 maja 2019 roku – UK wyjdzie z hukiem

 Bruksela uzgodniła Brexit 22 maja 2019 roku – UK wyjdzie z hukiem

 

Przywódcy UE wczoraj wieczorem zgodzili się , aby pomóc Theresie w zapewnieniu jej opóźnienia po godzinach konfliktu.

We wnioskach uzgodnionych przez UE-27 pani May otrzymała możliwość pozostania w UE do 22 maja z ratyfikacją lub bez jej ratyfikacji w Westminster.

Dokument mówi: „Rada Europejska zgadza się do przedłużenia do 22 maja 2019 r. pod warunkiem, że umowa o wycofaniu zostanie zatwierdzona przez Izbę Gmin w przyszłym tygodniu, jeśli porozumienie o wycofaniu nie zostanie zatwierdzone przez Izbę Gmin w przyszłym tygodniu, Rada Europejska zgadza się na przedłużenie do 2 lat na okres do dwóch lat, ale tylko wtedy, gdy zobowiąże się on do przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Porozumienie pojawiło się po siedmiu godzinach trudnych negocjacji, które unijny dyplomata określił jako pierwszy moment złamania jedności między UE27 w całym procesie Brexitu. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ogłosił, że porozumienie zostało osiągnięte między przywódcami przed spotkaniem z panią May.

Francja, Belgia i Luksemburg zaproponowały, aby Wielka Brytania pozostała członkiem UE do 7 maja bez żadnych warunków, ale ostatecznie nie powiodła się.

 

Brak wiary w zdolność pani May do zapieczętowania porozumienia w Izbie Gmin spowodował drastyczną zmianę przywódców UE. Zaproponowali Wielkiej Brytanii plan, który opóźniłby Brexit od 29 marca do 22 maja, pod warunkiem, że posłowie zatwierdzą umowę wypłaty Theresy May w głosowaniu w przyszłym tygodniu.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że odpowiedź na prośbę Wielkiej Brytanii o przedłużenie procesu wycofania art. 50 została uzgodniona „jednogłośnie” przez przywódców pozostałych 27 państw członkowskich.

Przemawiając na konferencji prasowej w Brukseli, Tusk powiedział, że pani May zgodziła się na propozycje UE.

Tusk powiedział, że 12 kwietnia jest „kluczową datą” dla Wielkiej Brytanii, ponieważ jeśli zdecyduje się nie brać udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, długie przedłużenie nie będzie możliwe.

WNIOSEK:

Polskie media  juz chwala Bruksele jaka wielka żecz zrobiła przedłużając Brexit ale Wielka Brytania wyjdzie z hukiem bo nikt nie chce ani umowy May ani jej już jako Premiera.

W poniedziałek jej umowa zostanie odrzucona 3 raz i to jest koniec negocjacji.

UK nie chce tez wystawiac swoich posłów na wybory w Parlamencie UE i to chyba dobrze dla Brukseli gdyż w wiekszosci prawica Faraga weszłaby do Brukseli . Słabość lewicy z Polski, z Włoch , Francji gdyby doszła prawica z UK Parlament w UE juz nie byłby Tuska, Merkel czy Junkera.

Dlateg Brexito i przejecie 54 stołków anglików w Parlamencie Europejskim uratuje lewice przy wlaadzy w Brukseli.

.Anglia wyjdzie z UE z hukiem.

Konrad W

 

22 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit