Bruksela ostrzega UK przed dostępem do rynku

Bruksela ostrzega UK przed dostępem do rynku

 

Bruksela ostro ostrzega Wielką Brytanię przed dostępem do rynku – BRAK specjalnego traktowania

Bruksela wystosował a ostrzeżenie do Wielkiej Brytanii w sprawie dostępu do rynku po Brexit, nalegając, by Wielka Brytania nie otrzymała specjalnego traktowania po wyjsciu z UE.

Michel Barnier, powiedział, że rozmowy o wyjściu z UE prawdopodobnie nie dotrzymają październikowego terminu wyznaczonego przez Radę Europejską.

Ministrowie brytyjscy podjęli działania w sprawie rozmów w nagłych wypadkach po tym, jak Francuz ujawnił, że on i sekretarz Brexit Dominic Raab wciąż muszą rozwiązać problem granicy irlandzkiej, kwestie dotyczące wyjątkowych porozumień o wycofaniu i sporządzić deklarację polityczną na temat przyszłych stosunków.

Tymczasem sekretarz biznesu Greg Clark przeprowadził w tym miesiącu pilne rozmowy z urzędnikami w Dublinie w sprawie nagłego porozumienia w sprawie Irlandii Północnej w przypadku Brexitu bez umowy.

Downing Street chce uniknąć planów publikowania najgorszego scenariusza, który obejmowałby import tysięcy generatorów na północ od granicy.

Przemysł elektroenergetyczny od 2007 roku  rozkwita. Ale jednolity rynek hurtowy na całej wyspie Irlandii, opiera się na prawie UE i bez jasności prawnej w Irlandii Północnej moze dojsc do bałaganu w rozwodzie Brexitu.

Bruksela ostrzega Wielka Brytanie przed brakiem umowy i brakiem dostępu do rynkow europejskich.

W czwartek Rzad Premier May przedstawi Westminsterowi ponad 80 informacji o gotowości w Wielkiej Brytanii, które mają na celu pomoc firmom i obywatelom na wypadek, gdyby Wielka Brytania opuściła UE bez porozumienia.

Konrad W

 

23 sierpnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *