Bruksela na łopatkach. Obywatele UK bez wiz do UE po Brexit

Bruksela na łopatkach. Obywatele UK bez wiz do UE po Brexit

 

Parlament Europejski głosował za potwierdzeniem, że obywatele Zjednoczonego Królestwa będą nadal korzystać z ruchu bezwizowego do państw członkowskich po  Brexicie bez umowy.

Posłowie głosowali za 502 głosami za 81 – pod warunkiem, że obywatele UE korzystają z tych samych warunków podczas podróży do Wielkiej Brytanii.

Decyzja ta została wstrzymana przez Radę Europejską w sprawie statusu Gibraltaru, którego suwerenność jest kwestionowana przez Hiszpanię.

Sprawozdawca wniosku, Siergiej Stanishev, powiedział: „Jest to ważny krok w kierunku zagwarantowania bezwizowego ruchu między UE a Wielką Brytanią po Brexicie, zwłaszcza w poiu.

Od momentu opuszczenia Unii Europejskiej brytyjscy podróżni staną się „obywatelami państw trzecich”. Ale podobnie jak w ponad 60 innych narodowościach, w tym w Australii, Japonii i Stanach Zjednoczonych, będą oni mogli przebywać przez okres do 90 dni w dowolnym okresie 180-dniowym. Ale nowe prawo ostrzega, że ​​jesli Wielka Brytania wprowadzi obowiązek wizowy dla obywateli jednego państwa członkowskiego z Ue można ponownie wprowadzić wymogi wizowe dla obywateli Wielkiej Brytanii. Mark Tanzer, dyrektor naczelny stowarzyszenia podróży Abta, powiedział: „Dzisiejsze głosowanie zapewnia absolutną pewność, że brytyjscy turyści i podróżujący służbowo będą mogli podróżować za darmo do Europy, jesli nie będzie porozumienia pomiędzy Londynem a Bruksela.

 

„Z tej umowy wynika, że ​​loty będą nadal działać,  żadnych problemów ” .

Jednak kontrole graniczne staną się bardziej rygorystyczne po Brexit.

Przypomniijmy jak straszył Polak z Brukseli że Brexit oznacza braku ciastka. Juz grzeczniutko się do Wielkiej Brytanii odnosza.

WNIOSEK – masz Brytyjski paszport i nie masz Polskiego już nie musisz się martwić ….

Konrad W

 

4 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *