Brexit,wizy do UK dla Polakow i osob Ue na 11 miesiecy do 30 lat

Wizy do UK po Brexit dla Polakow i osob UE na 11 miesiecy dla wieku do 30 lat

 

Theresa May przygotowuje się do odsłonięcia planu ograniczenia nisko wykwalifikowanych imigrantów z Unii Europejskiej do UK na kilka dni przed kryzysem. Jej plan ma na celu aby parlamenatarzysci głosowali na jej Brexit.

Dokumenty z gabinetu ujawniają, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opracowało plany wydawania migrantów z Unii Europejskiej o niskich kwalifikacjach  wiz 11-miesięcznych „z ograniczonymi uprawnieniami i prawami”, w Wielkiej Brytanii.

Według ujawnionych dokumentów gabinetu, pierwszą opcją jest wydawanie migrantom wiz 11-miesięcznych, co uniemożliwi im osiedlenie się w Wielkiej Brytanii i sprowadzanie ich rodzin. Będą miały „ograniczone uprawnienia i prawa”, ale program mógłby być dostosowany do wypełnienia luk zatrudnienia w różnych sektorach gospodarki.

Inny bardziej otwarty system ma byc dla młodych migrantów z Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Japonii, Monako, Tajwanu, Korei Południowej i Hongkongu.

Jednak liczba osób, które mogą zostać przyjęte do Zjednoczonego Królestwa w ramach tego programu, zostałaby ograniczona, wprowadzając skuteczny system kwot dla migrantów z UE.

 

Ministrowie rozważają także alternatywne plany zezwalające imigrantom z UE w wieku od 18 do 30 lat na życie i pracę w Wielkiej Brytanii przez dwa lata, przy ścisłym limicie liczb.

Premier ogłosi, że rząd zniesie limit wysoko wykwalifikowanych pracowników po Brexicie z Unii Europejskiej i z poza takich jak lekarze i pielęgniarki, aby Wielka Brytania mogła przyciągnąć „najzdolniejszych i najlepszych”.

Premier May w sobotę pojedzie do Brukseli, gdzie ma się spodziewać podpisania przez przywódców Unii Europejskiej swojego kontraktu z Brexitem pomimo sprzeciwu Hiszpanii w ostatniej chwili wobec Gibraltaru.

Za dwa tygodnie,  pani May będzie walczyć o swoją przyszłość polityczną, próbując wygrać swoj plan w Parlamencie ale  90 posłów jest przeciwko i publicznie skrytykowali jej umowę.

Rząd planuje opublikować długo oczekiwaną białą księgę migracyjną w tygodniu rozpoczynającym się 3 grudnia, a głosowanie będzie spodziewane w następnym tygodniu.Premier będzie wówczas próbował przeorganizować debatę nad Brexitem wokół migracji, argumentując, że jej umowa spełni kluczową deklarację referendum w sprawie przejęcia kontroli nad granicami.

Według ujawnionych przez ministerstwo dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych podstawową „zasadą” nowego systemu po Brexicie będzie to, że „nie może sobie pozwolić na konkretne preferencje dla obywateli UE”. „Powinien to być uniwersalny system stosowany zarówno do UE, jak i spoza UE”, stwierdzają gazety.

Ministrowie wciąż prowadzą „żywą” dyskusję na temat najlepszego podejścia do ograniczenia migracji, pośród obaw, że ścisłe kontrole mogą sprawić, że sektory takie jak domy opieki i branża hotelarska staną w obliczu znacznego niedoboru personelu. Studenci z UE skorzystają z reżimu „lżejszego dotyku” niż studenci spoza UE, chociaż będą mieli ocenę zdolności akademickich wraz z ich „środkami finansowymi” i „znajomością języka angielskiego”.

Jednak Hiszpania powstrzymala ostatnio pomysl Pani May dotyczacy umowy Brexit z UE. Chodzi o to, że Hiszpania domaga się, aby Theresa May podpisała deklarację mówiącą, że Gibraltar nie będzie objęty żadnym przyszłym porozumieniem handlowym dotyczącym Brexit, chyba że uzgodni to Madryt.

According to leaked Cabinet papers, the first option is to issue migrants with 11-month visas which will bar them from settling in the UK and bringing their families. They will have “restricted entitlements and rights” but the scheme could be tailored to fill employment gaps in different sections of the economy. Ministers are also considering alternative plans to allow EU migrants aged between 18 and 30 to live and work in the UK for two years, with a strict cap on numbers.

The Cabinet paper states: “To achieve a sensible balance in terms of the mix of migration and the possible impacts on communities, we will explore the possibilities of limiting lengths of visas and rights to settle and bring dependents.”The initiative, which currently applies to non-EU migrants, enables people aged between 18 and 30 to stay in the UK for two years. –  podaje gazeta The telegraph

 

Konrad W

 

 

 

24 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. fatalny plan dyskryminacja w najwiekszym wydaniu mam nadzieje ze unia da czadu pani may , czas aby anglia zrozumiala ze nie jest pepkiem swiata , unia poradzi sobie bez angli a anglia poradzi sobie bez uni ?? mam nadzieje ze uk zostanie w uni i problem zniknie
    bardzo dziwne panstwo , mysli tylko o sobie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIGDY ALE TO NIGDY ANGLIA NIE WYPLACI SIE ZE NASZYCH CHLOPAKOW CO ZGINELI ZA TEN DURNY KRAJ