Brexit „zwiększyć militarność na swiecie UK”, mówi sekretarz obrony

Brexit „zwiększyć militarność na swiecie UK”, mówi sekretarz obrony

 

Brexit stanowi okazję dla Wielkiej Brytanii do wzmocnienia globalnej pozycji militarnej i  w odpowiedzi na zagrożenia stwarzane przez Rosję i Chiny – powiedział, sekretarz obrony w przemówieniu o Bezpieczeństwie Wielkiej Brytanii.

Gavin Williamson powiedział że Wielka Brytania po okresie Brexitu powinna ponownie zdefiniować swoją rolę jako globalnej siły, gotowej do interweniowania przeciwko krajom, które „lekceważą prawo międzynarodowe”, poparte nowymi technologiami i zdolnościami wojskowymi .

Minister gabinetu, który jest coraz chętniej rozmawia o Brexit w czasie, gdy umowa jest nieuchwytna, mówi że opuszczenie UE pozwoli Wielkiej Brytanii „ zastanowić się jak maksymalizujemy nasze wpływy na całym świecie w ciągu kilku miesięcy. i lata, które nadejdą „.

Williamson podsumowuje:

„Brexit doprowadził nas do wspaniałej chwili w naszej historii. Moment, w którym musimy wzmocnić naszą globalną obecność  i zwiększy naszą siłę „.

Williamson przedstawił nowe technologie dla Armii, ponadto powiedział że ​​przyszłe zagrożenia będą częściej pochodziły z państw o ​​odpowiednich zasobach, a nie z islamistów lub innych grup terrorystycznych. .

„Rosja odradza się odbudowując swój wojskowy arsenał”, a NATO musi „rozwinąć umiejętność radzenia sobie z prowokacjami, które rzuca na nas Rosja”, powiedział minister prawie rok po zatruciu Siergieja i Julii Skripal w Salisbury, które Moskwa jest powszechnie podejrzewana o orkiestrację.

Sekretarz obrony chce, aby Wielka Brytania zwiększyła swoją obecność w Azji dzięki nowej bazie wojskowej  i potwierdzł, że pierwszy z Nowych brytyjskich lotniskowców o nazwię królowa Elżbieta, popłynie na Pacyfik . Statek flagowy prawdopodobnie popłynie na Morze Południowochińskie w czasie narastających napięć związanych z ambicjami terytorialnymi Chin.

We wrześniu brytyjski okręt wojenny, HMS Albion, popłynął w pobliże wysp uznanych przez Chiny za próbę wykazania, że ​​Wielka Brytania nie uznaje roszczeń wykraczających poza uzgodniony międzynarodowo limit 12 mil. Chiny określiły akcję jako prowokującą.

Williamson chce, aby ludzie postrzegali Wielką Brytanię jako międzynarodową potęgę zdolną do jednostronnej interwencji pomimo katastrofy Iraku i odmowy znacznego zaangażowania w Syrii. „Dlatego” globalna Brytania „musi być czymś więcej niż tylko zwięzłą frazą a nasze siły zbrojne reprezentują najlepsze działania światowej Wielkiej Brytanii w działaniu: działania przeciwko tym, którzy lekceważą prawo międzynarodowe; i czasami, abyśmy mogli interweniować. ”

Minister potwierdzi, że Armia dostała dziesiątki miliony funtów i zostanie przeznaczona na inwestycje w ofensywną i obronną cyberwojność zdolną stawić czoła zagrożeniu związanemu z Rosją i Chinami, potwierdzając doniesienia z września, że ​​liczba specjalistycznych hakerów wzrośnie z 500 do 2000. Obrony, Ministerstwo Obrony otrzymało dodatkowy 1 miliard funtów w budżecie na sfinansowanie technologicznych nowości.

Konrad W

 

13 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *