Brexit zawieszony przez Brukselę do zakończenia wyborów

Bruksela zawiesza rozmowy o Brexit do zakończenia wyborów

 

Szef UE Jean-Claude Juncker stwierdził, że:

„prawdziwe negocjacje polityczne” nie rozpoczną się, dopóki brytyjscy wyborcy nie wybiorą  swojego następnego premiera”.

Urzędnicy z Downing Street poinformowali, że szef Brukseli zgodził się z Theresa May podczas ostatniego połączenia telefonicznego z Downing Street w nocy.

Główny rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas powiedział:

„Prezydent Unii Europejskiej uważa, że ​​faktyczne negocjacje polityczne dotyczące artykułu 50 z Wielką Brytanią rozpoczną się po wyborach przewidzianych na 8 czerwca”.

Jednym słowem.

Ogłaszając wczorajsze wybory pani May powiedziała, że ogłasza wybory na 8 czerwca, aby ludzie wybrali nowych polityków przed rozpoczęciem pełnych negocjacji z UE.

Europejczycy uważają, że pewny rząd Zjednoczonego Królestwa będzie bardziej skłonny do osiągnięcia spójnej pozycji i kompromisu.

EU chief Jean-Claude Juncker said the „real political negotiations” would not begin until British voters have gone to the polls and chosen their next prime minister.

Officials said the Brussels boss had agreed the stance with Theresa May during a late phone call to Downing Street last night.

Konrad W

19 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka