Brexit w 2022 roku, 3 letni okres przejściowy wyjścia z UE

Brexit w 2022 roku, 3 letni okres przejściowy wyjścia z UE

 

Brytyjscy urzędnicy „rozmawiają z Brukselą, aby przedłużyć okres przejściowy Brexit do prawie TRZECH LAT”

Oficjalny cel rządu wynosi dwa lata, ale istnieją wątpliwości co do jego wykonalności

Urzędnicy z Londynu rozmawiają ze swoimi brukselskimi odpowiednikami o możliwości przedłużenia oficjalnego odejścia od Unii Europejskiej z 2021 do 2022 czyli o przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Zmiana o kolejne 12 miesięcy spowodowana jest wyzwaniami zmian w gospodarce jakie stwarza potencjalny „twardy Brexit”.

Możliwość przedłużenia okresu przejściowego najprawdopodobniej wywoła jeszcze większe oburzenie pro-Brexitowego skrzydła partii torysów tworzących Rząd , politycy zwrócili się o zwolnienie ministra finansów. Jednak pomimo trudności pan Hammond powiedział, że rząd musi znaleźć „środkową drogę”, aby zapobiec zniszczeniu gospodarki.

Wczoraj sekretarz Brexit David Davis powiedział, że swobodny przepływ obywateli UE w Wielkiej Brytanii będzie kontynuowany pod wszystkimi względami, ale przynajmniej do 2021 roku. 

Rzecznik rządu powiedział: „To kategoryczne kłamstwo. Okres ograniczony powinien być określony przez czas potrzebny na wprowadzenie nowych ustaleń i uważamy, że powinien on wynosić około dwóch lat „.

Trump – Brexit jest to coś wspaniałego dla Wielkiej Brytanii.

Konrad W

27 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka