Brexit uratował zasiłki w Brytanii przed upadkiem, Bruksela znosi wizy dla Ukrainy

Wielka Brytania

Brexit uratował zasiłki w Brytanii przed upadkiem, Bruksela znosi wizy dla Ukrainy

Tusk ogłosił iż Bruksela znosi wizy od 2017 roku dla mieszkańców Ukrainy do pracy do krajów Unii.

Najlepsze w tym wszystkim jest to iż Holandia w referendum opowiedziała się za nie włączaniem Ukrainy do Unii. To właśnie jest demokracja Brukseli.

Niemcy czują zysk w otwarciu supermarketów na Ukrainie dlatego się tak spieszą. Nie liczą się z ludzmi w innych krajach.

Bieda w Grecji , bezrobocie w Hiszpanii i w Portugalii, biedne zasiłki w Polsce jak i dotacje dla rodzin. Co ich to interesuje liczy się zysk wielkich korporacji.

CO teraz.

Ukraina to 46 milionowy kraj  których mieszkańcy ruszą do Niemiec, Holandii,Skandynawii po prace i zasiłki. To większy kraj ilościowo niż Polska dlatego nowym językiem w Europie już niedługo będzie ukraiński.

Będzie tez koniec zasiłków w Polsce 500+ bo jeśli w Europie nie znajdą pracy i zasiłków i przyjedzie ich do Polski np. 5 miliony i Polska będzie musiała płacić benefity może to być koniec programu 500+ gdyż Rząd Polski cały czas podnosi kwotę wolną od podatku do góry co może działać na niekorzyść.

Merkel wprowadziła 5 letni okres oczekiwania na zasiłki, Bruksela ich nie karze, jak chciała karać Brytanię gdy chciała wprowadzić obostrzenia, ciekawe czy jak by Polska wprowadziła okres oczekiwania 5 lat czy dostanie karę.

Brexit uratował wydatki rządowe i zasiłki na rodziny w Wielkiej Brytanii.

Czym więcej ludzi pobiera zasiłków a zarabiają minimalną kwotę czyli płaci minimalny podatek a państwo musi dopłacać tym jest gorzej. Widać jakie problemy ma Wielka Brytania z emigrantami z UE a przyjechało ich 3.6 miliona, że zmniejsza się kwotę na rodzinę roczną do 20 tysięcy plus nie będzie już zasiłków na trzecie dziecko.

Jednym słowem Brytyjczycy poszli po rozum do głowy i Brexitem zatrzymali upadek swoich zasiłków dla rodzin, gdyż będzie emigracja limitowana i kontrolowana dla osób z UE jak i dla Ukrainy także. Osoby z Polski, Bułgarii, Rumunii, Łotwy , Słowacji, które będą miały możliwość zostania i mieszkania w Wielkiej Brytanii mogą spać spokojnie nie będzie większych już zmian w wysokości przydzielania zasiłków na rodziny.

Konrad W

27 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka