Brexit, ucieczka z UE przyniesie 20 mld funtów zysku rocznie Brytanii

Wielka Brytania

Twardy Brexit, ucieczka z UE przyniesie 20 miliardów funtów zysku rocznie

Tylko twardy Brexit i wyjście z Unii Europejskiej bez dostępu do rynku krajów Unii Europejskiej da Wielkiej Brytanii aż 20 bilionów zysku rocznie.

Wielka Brytania zarobi aż 20 miliardów funtów rocznie z przychodów podatkowych i inwestycji gdy przerwie jednolity rynek to najnowsze analizy Thinktank i mają pokazać osobom, które chcą słabego Brexitu że są w błędzie.

Przychód takich pieniędzy to zatrzymanie wpłat dla Brukseli , Wielka Brytania płaciła aż 50 milionów dziennie oraz nowe przychody generowane przez nowe umowy handlowe.

Ponadto według raportu Thinktank opuszczenie Unii Europejskiej spowoduje wzrost wynagrodzeń za pracę dla pracowników. Firmy będą więcej szkolić pracowników oraz płacić im więcej aby zatrzymać w swoich firmach. Obecnie duży wybór pracowników z Unii Europejskiej powodował dużą konkurencje ludzi .

 

Raport stwierdził, że płace w Wielkiej Brytanii wzrosną w przyszłym roku o 2,5 proc czyli przewyższą średnią unijną wynoszącą 1,7 procent

Jednolity rynek Unijny jest tylko dobry dla wielkich korporacji.

Ponadto wyjście z Unii Europejskiej pomoże nam ukrócić unikania opodatkowania dużych firm. Obecnie według swobodnego otwierania firm i przelewów kapitałowych duże firmy korzystają z Irlandii gdzie podatek jest najniższy lub z rajów podatkowych.

Wyjście z Unii Europejskiej pomoże nam zakończyć  deficyt w wysokości około 60 mld £ wcześniej niz planował to Minister Skarbu czyli 2020 roku.

Według oświadczenia Boba Lyddona czołowego eksperta bankowego Wielka Brytania będzie mogła szybko odzyskać 9.8 mld funtów z podatków Google, Facebooka i Starbucka.

Korporacyjny gigant Google uniknął podatku korporacyjnego bo przeniósł zyski z Wielkiej Brytanii do Irlandii i Holandii gdyż w Unii Europejskiej obowiązuje „Swoboda przedsiębiorczości”

Wyjście z Unii Europejskiej to także 10 mld funtów inwestycji dużych korporacji w Wielkiej Brytanii gdyż zmuszą firmy na wydatki i budowanie fabryk i zakładów tutaj, dając też miejsca pracy.

To całkowite inne spojrzenie i dane od słów jakie wypowiedzieli szef Polski MSZ Minister Waszczykowski i Polski Unijny Urzędnik Szymański co prasa Brytyjska szybko wychwyciła, że oto Polski sojusznik chce aby Brytania dalej płaciła i traciła miliardy funtów do Brukseli. Czy tak życzy przyjaciel przyjacielowi , aby dalej płacił i płacił….

 

witold

 

sz

 

Konrad W

6 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka