Brexit teraz. Nie chcą już okresu przejściowego w Anglii

Brexit teraz. Nie chcą już okresu przejściowego w Anglii

 

Część polityków w Rządzie Theresy May uważa, aby nie robić żadnego okresu przejściowego a wyjść z Unii Europejskiej już w roku 2019.

Politycy popierający Brexit ogłosili, iż jeśli Wielka Brytania nie dostała żadnej dobrej umowy handlowej z Unią Europejską należy zrezygnować z umowy przejściowej i opuścić Unię Europejska już w marcu 2019 roku.

Przypomnijmy Brexit miał nastąpić w marcu 2019 roku jednak Londyn ogłosił 2 letni okres przejściowy w wyniku którego przez dwa lata na wyspach będą obowiązywały prawa Unijne oraz nie będzie ceł na produkty, jedynie pani May zaproponowała że osoby które przyleca do Wielkiej Brytanii w okresie przejściowym nie dostaną automatycznego pozwolenia na pozostanie na stałe na wyspach.

Politycy Brexitu skupieni koło Posła Jacob Rees-Mogg w ilości 63 podpisali pismo do Pani May aby Wielka Brytania zaoferowała dla Unii Europejskiej umowę Kanadyjską czyli identyczną jaką ma Kanada z Unią Europejską. Politycy ci twierdzą nie byłoby potrzeby okresu przejściowego, a co najmniej przejście to musiałoby trwać tylko kilka tygodni, podczas gdy umowa jest faktycznie ratyfikowana”.

Powiedzieli, że umowa z Kanadą jest „najlepszą ofertą, jaką kiedykolwiek zaoferowała dla UE, umowa przypomina tą kompleksową umowę gospodarczą i handlową (CETA) zawartą między Kanadą. a UE. Grupa polityków Brexitu ujawniła, że po spotkaniu z głównym negocjatorem Komisji Europejskiej Brexit, Michelem Barnierem, UE byłaby gotowa pójść po umowę z Kanadą i zrobić to „bardzo szybko powiedział:

” Najbardziej prawdopodobnym rezultatem będzie umowa w stylu kanadyjskim dla handlu między UE a Wielką Brytanią i że faktycznie będziemy przygotowani na zasady Światowej Organizacji Handlu.


Sekretarz Brexit David Davis spotkał się z krytyką po uzgodnieniu dwuletniego okresu przejściowego, w którym Wielka Brytania jest faktycznie gotowa pozostać na jednolitym rynku i unii celnej w okresie przejściowym.
Wybitny polityk Brexitu Jacob Rees-Mogg zasugerował, że Wielka Brytania będzie państwem wasalnym w okresie przejściowym, jeśli nadal będzie podlegać Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości (ETS), wpłacać do budżetu UE i przestrzegać nowych zasad rynku wewnętrznego.

Konrad W

24 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka