Brexit sukces. Londyn zabezpieczył porozumienie ze Światową Organizacją Handlu

Brexit sukces. Londyn zabezpieczył porozumienie ze Światową Organizacją Handlu

 

Wielki dzień na wyspach !!!

Brexit coraz bliżej i coraz większe oznaki które pokazują drogę Wielkiej Brytanii.

BBrytania zawarła umowę ze Światową Organizacją Handlu (WTO), aby pozostać w ramach umowy w sprawie zamówień publicznych (GPA) po jej opuszczeniu przez Unię Europejską.

Wielka Brytania jest członkiem GPA, którego członkowie otwierają swoje  rynki zamówień rządowych dla swoich firm z racji przynależności do UE.

Dyplomaci w zasadzie zgodzili się na członkostwo Wielkiej Brytanii po Brexicie w listopadzie, mówiąc, że potrzebne będą pewne zmiany, a członkom GPA zależy na utrzymaniu Wielkiej Brytanii w klubie. Ambasador brytyjski, Julian Braithwaite, powiedział:

„Dzisiejsza decyzja podkreśla naszą determinację, aby zminimalizować wszelkie zakłócenia, jednak opuszczamy Unię Europejską.” Powiedział, że Unia Europejska, Czarnogóra i Szwajcaria musiały zmienić swoje warunki członkostwa, aby zapewnić ciągłość.

Członkowie porozumienia muszą kupić sobie drogę, otwierając rynki zaopatrzeniowe na tyle, aby przekonać resztę klubu do odwzajemnienia oświadczenia brytyjskiej misji, że członkostwo zapewni
 

Pobyt w GPA jest ważny, aby brytyjskie firmy mogły ubiegać się o możlwiość zamówień rządu w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Japonii, a ich firmy mogą zachować dostęp do brytyjskiego rynku zamówień.

Ambasador USA Dennis Shea powiedział, że Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły tę decyzję.

Powiedział: „W 2013 r. Zjednoczone Królestwo stanowiło ponad jedną czwartą całkowitych zamówień UE objętych GPA.

Już za 30 dni Wielka Brytania będzie wolnym narodem od Brukseli, jakieś tam komplikacje na poczatku będą ale za 2-4 lata już pójdzie swoja drogą.

Coś mu to nie wyszło straszenie Wielkiej Brytanii że po Brexit nie będzie słodyczy na talerzu.

Konrad W

27 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *