Brexit start, Umowa handlowa bez ceł z Izraelem podpisana. Bruksela na kolanach

Brexit start, Umowa handlowa bez ceł z Izraelem podpisana. Bruksela na kolanach

 

MIĘDZYNARODOWY sekretarz handlu Liam Fox ujawnił, że Wielka Brytania zapewniła sobie pierwszą transakcję handlową Brexit i jest ogromny impuls dla premier Theresy May, ponieważ Wielka Brytania przygotowuje się do opuszczenia UE i restrykcyjnych ograniczeń handlowych jakie nażuca Bruksela,

Ministe od spraw Brexitu ogłosił porozumienie handlowe, które będzie pierwszym brytyjskim porozumieniem po opuszczeniu bloku i ogłosił to na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

 Przemawiając na forum, pan Fox powiedział:

„Ponieważ Wielka Brytania przygotowuje się do opuszczenia Unii Europejskiej i zapewnienia ciągłości naszej działalności w obu kierunkach, osiągnęliśmy porozumienie co do zasady z naszymi kolegami z Izraela.” Ciągłość, gdy opuszczamy Unia Europejska będzie prekursorem jeszcze bardziej ambitnego porozumienia w przyszłości „.

Wymiana handlowa między Wielką Brytanią a Izraelem wyniosła w zeszłym roku ponad 10 miliardów funtów.

 

Minister gospodarki Izraela, Eli Cohen, powiedział:

„Jestem pewien, że ta umowa o wolnym handlu pomoże nam przyspieszyć i jeszcze bardziej zwiększyć i wzmocnić nasze stosunki gospodarcze.” Dał jasno do zrozumienia, że ​​chce podpisać umowy z partnerami handlowymi spoza Europy, aby zapewnić pokojowe przejście.

Brytyjski rząd wystawił gigantyczny plakat przed hotelem w Davos, który mówi:

„Wolny handel jest wielki”.

Jeśli Wielka Brytania nie dojdzie do porozumienia z UE, Wielka Brytania powróci do podstawowych zasad ustalonych przez Światową Organizację Handlu, aby zarządzać eksportem i importem towarów. 

Premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, powiedziała, że ​​jest „gotowa i chętna” do podpisania umowy handlowej z Wielką Brytanią po Brexit.

Pan Fox powiedział, że opóźnienie lub odwołanie Brexitu byłoby naruszeniem zaufania i byłoby gorsze niż opuszczenie bloku bez porozumienia.

NIESTETY totalna porażka Brukseli, która przed Brexitem straszyła Wielka Brytanie. Wielka Brytania będzie miala swoje umowy.  Dlatego ludzie nie rozumieją i opowiadaja straszne banialuki że to UK musi nałożyć cła, cła musi nałożyć UE gdyż tanie towary przypłyną do UK z innych krajów z Indii, z Pakistanu z Bangaldeszu itd i wtedy np. Tesco swoimi ciężarówkami zasypię sklepy swoje na terenie UE a fabryki niemieckie , polskie czy fancuskie nie maja szans z tą produkcja żywności.

Problem UE jest tylko jeden jak podzielić pieniadzą z ceł ktore zapłaci UK do Europy każdy chcę dla siebie jak najwięcej. Reszta to propaganda mediów.

Do historii przejdzie straszenie przez Tuska Wielkiej Brytanii.

Konrad W

 

24 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *