Brexit, Rzad May zaczyna nowe negocjacje..

Brexit, Rzad zaczyna nowe negocjacje..

 

Theresa May ponownie otworzy umowę o wypłatę z Bruksela, aby mogła znaleźć zmiany , by uratować jej ofertę Brexit czyli opuscic Unie Europejska z umowa.

Premier powiedział posłom, że akceptuje zmiany prawne w umowie.

Stanowi to znaczącą zmianę stanowiska pani May po historycznej klęsce w zeszłym miesiącu gdzie jej umowa zostala odzucona.

.Eurosceptyczni torysowie posłowie prawdopodobnie poprą poparcie rządowej poprawki złożonej przez Sir Grahama Brady’ego z Manchester I przewodniczącego komitetu parlamentarnego.

Pani May powiedziała Izbie Gmin: „To, o czym mówię, nie jest kolejną wymianą listów, ale istotną i prawnie wiążącą zmianą w umowie o wypłatę z Bruksela , która będzie obejmować ponowne otwarcie umowy opuszczenia Unii Europejskiej „.

Powiedziała, że ​​dziś nie jest ostatnią szansą na uniknięcie Brexitu bez umowy i że powinni skupić się na wysłaniu „wyraźnego komunikatu” do Brukseli.

Rzecznik Downing Street powiedział:

„Brady zobowiązuje się do uniknięcia twardej granicy i daje możliwość dyskusji z UE o tym, jak najlepiej to osiągnąć. Aby uzyskać poparcie Izby Gmin, konieczne będą zmiany prawne będzie oznaczać ponowne otwarcie umowy wypłaty. „
Premier Theresa May opuszcza Downing Street dla Izby Gmin, aby spotkać się z posłami konserwatywnymi w poniedziałek.

Premier poprowadzi dziś rozmowy z przywódcami europejskimi, aby zdobyć poparcie dla jej nowego podejścia.

Były minister spraw zagranicznych powiedział, że wróci z poprawką Sir Grahama, która jest wspierana przez rząd i mówi, że parlamentarzyści poprą jej umowę, jeśli ochrona zostanie zamieniona na „alternatywne rozwiązania”.

Konrad W m

29 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *