Brexit przyspieszy. Boris mówi czas na Brexit po rezygnacji May.

Brexit przyspieszy. Boris teraz czas na Brexit po rezygnacji May.

 

Będzie koniec już długich negocjacji, zabaw, przesuwania terminów Brexit stanie sie faktem i to bardzo szybko bo do gry wchodzi Boris Johnson.

Teraz czas na „DOSTARCZENIE BREXITU”, gdy reaguje na rezygnację Theresy May

BORIS JOHNSON zadeklarował, że nadszedł czas „spotkać się i dostarczyć Brexitu” po dramatycznym ogłoszeniu przez Theresę May, że 7 czerwca zrezygnuje z funkcji premiera.

Były sekretarz spraw zagranicznych, który jest czołowym kandydatem do zastąpienia pani May pod numerem 10, złożył hołd premierowi za „stoicką służbę dla naszego kraju”.

Pan Johnson napisał na Twitterze: „Bardzo godne oświadczenie Theresy May.„ Dziękuję za waszą stoicką służbę naszemu krajowi i Partii Konserwatywnej.

 

Nadszedł czas, by podążać za jej wezwaniami: zebrać się i dostarczyć Brexit ”.

Pani May powiedziała, rano że ​​„zrobiła wszystko, co w było jej mocy”, aby uzyskać porozumienie o odstąpieniu przez Parlament i wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii Europejskiej, ale przyznała, że ​​poniosła porażkę.

Premier powiedział, że w najlepszym interesie kraju leży, aby nowy premier poprowadził ten wysiłek.Ogłaszając odejście z pracy, którą kochała, pani May powiedziała: „Ogłaszam dziś, że zrezygnuję z funkcji przywódcy Partii Konserwatywnej i Unionistycznej w piątek 7 czerwca, aby można było wybrać następcę”.

Niestety Umowa Pani May była zła dla Wielkiej Brytanii dlatego nie została poparta przez posłów i ludzi  ponieważ Prokurator Generalny powiedział że umowa łaczy dalej UK z Brukselą bo Sąd w Starbsurgu będzie decydował na wyspach Brytyjskich.

oto tweet Borisa Johsona ze czas na Brexit .

Konrad W\

24 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit