Brexit przyspiesza. Premier May wygrała głosowanie o przyjęcie prawa

Brexit przyspiesza. Premier May wygrała głosowanie o przyjęcie prawa

 

Jeśli ktoś myślał że mniejszościowy Rząd Konserwatystów będzie miał problem podczas głosowania w Parlamencie w Londynie gdy przyjdzie do głosowania na temat szybkiego opuszczenia Unii Europejskiej właśnie teraz może już wybić sobie to z głowy,

Wczoraj doszło do głosowania i Premier May wygrała to głosowanie gdyż 7 posłów z Partii Pracy zagłosowało i poparło Rząd Torysów.

Premier May wygrała pierwszy duży test nowego rządu mniejszościowego, uzyskując poparcie od siedmiu posłów z Partii Pracy podczas drugiego czytania uchwały o prawie z UE. Ustawa zezwoli że brytyjskie prawo połączy płynnie prawo z UE co jednocześnie umożliwi także płynne wyjście Wielkiej Brytanii z 27 państw członkowskich bloku Brukselskiego.

Projekt ustawy przejdzie teraz na etap komisji, zanim zostanie zatwierdzony przez Królową.

Zwycięstwo to podczas głosowania pokazuje wyraźnie silne przewodnictwo Theresa May nad Brexitem, choć Pani May prowadzi rząd mniejszościowy w koalicji z partią DUP.

Co ciekawe i warte zanotowanie 7 posłów Partii Pracy zagłosowało za Premier May co pokazuje że i tam chcą szybkiego wyjścia z Unii Europejskiej.  Lider Jeremi Corbin ma problem wśród własnej Partii, ludzie myśleli że zablokowanie tej ustawy będzie opóźniać Brexit . Niestety tak się nie stało.

Premier powiedział, że głosowanie zapewni „pewność i przejrzystość”, kiedy naród wyrusza z Brexitem. „Wczoraj rano Parlament odebrał historyczną decyzję o powrocie do woli Brytyjczyków i głosował za projektem, który zapewnia pewność i jasność przed wycofaniem się z Unii Europejskiej.Chociaż jest coś więcej do zrobienia, decyzja ta oznacza, że ​​możemy kontynuować negocjacje z solidnymi fundamentami i nadal zachęcamy posłów ze wszystkich części Wielkiej Brytanii do współpracy w celu wsparcia tego ważnego aktu prawnego”.

Podczas filmu na dole widać ogłoszenie wyniku, nam udało sie wyłapać zdjęcie Ministra ds Brexitu Davidsa jak cieszy się, jak okazało się że posłowie Partii Pracy zagłosowało przeciwko swojemu Corbinowi popierając linię szybkiego Brexitu. Wielka Brytania wyjdzie z UE nikt tego nie powstrzyma gdyż niektórzy Posłowie opozycji po prostu mają dość dziadostwa, chaosu Tuska i Brukseli w Europie.

Oczywiście to nie jest tak że Wielka Brytania zgadza się na każde prawo, który zostało zatwierdzone w Unii Europejskiej, nie, chodzi tylko o zapewnienie ciągłości w wychodzeniu z Brexitu. Prawo brytyjskie i tak będzie zmieniane już po opuszczeniu UE które ma być dobre dla Londynu. W tej ustawie chodziło aby nie paplać się w błocie w tworzeniu nowych ustaw prawnych które spowolniłyby Brexit a tak mamy dalej działające prawo z UE które teraz będzie można było zmieniać według reguł zapotrzebowań brytyjskich gdyż to Brytyjskie prawo jest już nad prawem ze Strasburga.

Zobacz głosowanie

Konrad W

 

12 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka