Brexit przyspiesza Liam Fox zaczyna rozmowy o handlu z USA

Brexit przyspiesza Liam Fox zaczyna rozmowy o handlu z USA

 

Liam Fox rozpoczyna rozmowy o handlu z USA.

Liam Fox będzie negocjował rozmowy handlowe z USA za temat handlu gry Wielka Brytania opuści Unię Europejską.

Aby wszyscy zrozumieli, między Unią Europejską będą cła na towary więc ceny towarów z krajów Czerwonej Unii przyjadą na wyspy drogie około 60% cło na towary, transport itd .

Aby jednak ludzie na wyspach mieli tanie towary do jedzenia politycy Rządu z Londynu podpiszą umowy handlowe z USA , z Indiami, z Pakistanem, z Chinami, z Australią z Turcją i z Izraelem. Mówi sie że z USA umowa ma dotyczyć handlu na kwotę 40 miliardów funtów.

Obecnie na towary z poza Unii nałożone są cła jedynie pewne kontyngenty ilościowe sa dopuszczone do Wielkiej Brytanii po 2019 będzie można z poza UE ściągać bardzo dużo towarów. Akurat USA to specyficzny kraj gdyż produkują wszystko wiec wraz z Izraelem z którego przypłyną owoce oraz z Indami i Turcją zapewnią tanie towary do życia. Oczywiście kierunek USA jest też ważny dla Brytyjskich firm ponieważ będą one mogły wysyłać swoją produkcję do USA a że to wielki rynek świadczy o tym iż w niektórych stanach USA minimum wage już 15 dolarów na miesiąc.

 

Ponadto Liam Fox powiedział do tzn. Remainers, którzy mają nadzieję, że coś zmienią w Brexit aby nie marzyli.

Sekretarz Stanu ds. Handlu Międzynarodowego przedstawił swoje uwagi podczas pierwszego spotkania brytyjsko-amerykańskiej grupy roboczej ds. Handlu i inwestycji w Waszyngtonie.

Wybitny Brexiteer powiedział: „Ci, którzy wciąż próbują powstrzymać ten proces, albo wydają się mieć nadzieję, że coś się magicznie wydarzy, co zmieni rezultaty referendum, marzy.”

Masz sklepik internetowy szukaj dostawców w krajach z poza UE. Jeśli chodzi o Polskie jedzenie po 2019 roku lepiej będzie otworzyć Polską wytwórnie wędlin w Indiach i z stamtąd przywozić niż z Polski. I choć Bruksela krzyczy że nie można negocjować gdy jest się jeszcze w UE, cóż kraj taki Anglia musi zagwarantować swoje istnienie i choć umowy nie będą podpisane teraz to już muszą zostać przygotowane aby wskoczyły do życia po 2019.

Dużo jednak o cenie w supermarketach zadecyduje kurs funta jaki będzie po 2019 oczywiście na początku będzie mały ale będzie wzrastał przy zmniejszonej ilości emigracji i płacenia dla nich benefitów czyli wydatki rządowe będą się zmniejszać kurs będzie rósł może w okresie 5 lat urośnie do 6 złotych.

Początek życia po 2019 roku może być bardzo drogo jak w Japonii , ponadto w roku 2019 ma być najniższa stawka 9 funtów na godzine co spowoduje iż rodziny które mają dzieci dostaną mniejszą dotacje working tax credyt oraz child tax credyt gdyż dotacje te oblicza sie od kwoty brutto a niestety przy 9 funtach na godzinę zapłacimy większy podatek.
Będzie to zmuszało albo powrót do Unii Europejskiej albo dwie osoby bedą musiały iść do pracy aby przeżyć.

Sytuacja na rynku towarów i jedzenie poprawi się z dopiero po kilkunastu miesiącach kiedy rozkręcą się wszystkie statki które będą zwozić towary z całego świata do portów . W Wielkiej Brytanii będzie dobry biznes transportowy aby rozwozić towary z portów do magazynów przeładunkowych firm gdzie towar będzie segregowany na sklepy według zamówień. Polacy mają doświadczenie w takiej pracy dlatego pracę będzie łatwo znaleźć.

 

Konrad W

24 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka