Brexit przesunięty o osiem tygodni. Nowa data 24 maj

Brexit przesunięty o osiem tygodni. Nowa data 24 maj

 

Brexit może zostać opóźniony nawet o osiem tygodni, nawet jeśli Theresa May dostanie ofertę wyjścia z UE , taka informacja  wyszła wczoraj w nocy z Rządu w Londynie..

 Ministrowie  w gabinecie Premier May dyskutowali na temat przesunięcia daty , aby dać czas niezbędnym aktom prawnym do przejścia przez Izbę Gmin.

Osiem tygodni opóźnienia oznaczałoby opuszczenie Unii Europejskiej w dniu 24 maja zamiast 29 marca.

Jest kilka projektów ustaw – w kwestiach obejmujących imigrację i wymianę handlową – które muszą przejść przez zarówno Izbę Gmin i Panów przed naszym wyjazdem, jak i setki inne fragmenty mniejszego ustawodawstwa. 

W zeszłym tygodniu, minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt powiedział, że „dodatkowy czas” może być potrzebny, jeśli rozmowy z UE przeciągają się. A w piątek kanclerz Philip Hammond powiedział ITV News: „Jeśli dojdziemy do porozumienia i potrzebujemy trochę więcej czasu, aby wszystkie obowiązujące przepisy prawa, każdy z obu stron podejmie rozsądne podejście „.

DOBRA WIADOMOŚC DLA POLSKICH SKLEPÓW

Ministrowie są gotowi obniżyć podatki i obniżyć cła na import żywności, jeśli pojawi się No Brexit.

Były sekretarz Brexitu, Dominic Raab, powiedział, że plany zamiany cięć w cłach importowych zostały uzgodnione „jednogłośnie” na posiedzeniu rządu w zeszłym roku. Powiedział, że ten ruch da konsumentom „strzał w ramię” i pomoże przeciwdziałać zagrożeniu inflacją po Brexicie. Pan Raab powiedział, że są również plany obniżenia podatków, szczególnie w zakresie działalności gospodarczej, w ramach „bodźca fiskalnego” dla gospodarki.

Tymczasem Liam Fox podobno opracował plany zniesienia wszystkich ceł importowych do zera. Sekretarz ds. Handlu międzynarodowego powiedział przywódcom biznesowym, że konieczne jest przesunięcie inflacji, jeśli funt spadnie po niepowodzeniu.

Konrad W

 

6 lutego 2019

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *