Brexit przesunięty, Brytyjczycy ida na wybory do Europarlamentu

Brexit zawieszony ale potrzebna zgoda UE.  Brytyjczycy ida na wybory do Europarlamentu

 

Dzisiaj dowiedzielismy sie ponownie coś nowego pod nazwa SAGA BREXITU.

Brexit zostaje przesuniety ale termin naprawde nikt nie zna mówi sie o dacie  22 maja ale już wiadomo posłowie przygotowują sie na wybory do Europarlamentu a to oznacza że UK zamierza narazie być w Unii Europejskiej . Bo jesli Unia sie nie zgodzi do 22 maja lub nie uchwala umowę UK jest członkiem Ue i musi wystawić kandydatury do Europarlamentu.

Dzisiaj do opóznienia Brexitu zdecydowali się Lordowie.

Propozycje do opóźnienia terminu Brexitu – ponownie – przeszły zarówno przez Izbę Lordów, jak i Izbę Gmin. Teraz premier będzie teraz musiał zwrócić się do UE o przedłużenie art. 50,

 Theresa May będzie teraz musiała poprosić Brexit o opóźnienie az po 22 maja.

Poprawka   posła Yvette Coopera uzyskała królewską zgodę i stało się prawem .Ustawa została przedłożona przez byłego ministra Pracy Yvette Cooper w zeszłym tygodniu, aby zmusić panią May do opóźnienia Brexitu po 12 kwietnia.

 

Przemawiając po przyjęciu ustawy, Cooper powiedział:

„Obie izby parlamentu dziś wieczorem jasno dały do ​​zrozumienia, że ​​nie ma porozumienia byłoby głęboko szkodliwe dla miejsc pracy, produkcji i bezpieczeństwa w naszym kraju. „Ale to są bezprecedensowe okoliczności.”  Parowie zmienili tekst tak zwanego „Cooper Bill”, by powiedzieć, że pani May musi przedłużyć Brexit.

Wielka Brytania była na dobrej drodze do opuszczenia UE w ten piątek czyli 12 kwietnia, ale premier nie zdecydował się na wyjście z UE bez porozumienia i ogłosił, że i tak będzie poszukiwać innego terminu.

Torysi potwierdzili, że przygotowują się już na europejskiej wybory parlamentarne pod koniec maja, czego premier wcześniej desperacko pragnął uniknąć.

Premier May musi odbyć podróż do Berlina i Paryża na rozmowy w ostatniej chwili z Angelą Merkel i Emmanuelem Macronem w przeddzień nadzwyczajnego szczytu. Niezbędna jest jednomyślna zgoda wszystkich 27 państw członkowskich UE, aby uniknąć piątkowego opuszczenia Wielkiej Brytanii bez umowy.

Brandon Lewis, prezes torysów, powiedział : „Jasna polityka rządu polega na pozostawieniu UE umowy i przyjęciu niezbędnych przepisów przed 22 maja, aby Wielka Brytania nie musiała uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Gdyby jednak Zjednoczone Królestwo nie ratyfikowało umowy o odstąpieniu i nadal było państwem członkowskim Unii Europejskiej 23 maja, mielibyśmy prawny obowiązek przeprowadzenia wyborów.

Konrad W

Rejestracja Polakow nielegalna bo UK nie wyszla z UE

 

 

9 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit