Brexit przedłużony o 2 lata, decyzja w Marcu

Brexit przedłużony o 2 lata, decyzja w Marcu

 

THERESA Maj utorowała drogę do opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii z bloku lub zablokowania wyjścia.

W  oświadczeniu dla Izby Gmin premier ujawniła, że do 12 marca przekaże jej „umowę o odstąpieniu od umowy z Brexit – w tym wszelkie dodatkowe gwarancje, które uzyskała z Brukseli – na” ostateczne głosowanie „.

Powiedziała posłom, jeśli to się nie powiedzie, zostaną im zaoferowane dwa oddzielne głosowania następnego dnia – jeden na Brexit bez umowy, a drugi na wniosek o przedłużenie do dwuletniego procesu negocjacyjnego na mocy artykułu 50 w celu opóźnienia wycofania się UE.

UE powiedziała, że ​​pomoże UK w rozpoczęciu drugiego referendum w sprawie Brexitu na „drugą szansę zostania w UK”

Zastępca redaktora politycznego Sky News Beth Rigby napisała na Twitterze przemówienie pani May: „To naprawdę duża zmiana.

Pani May ogłosiła, że ​​znaczące głosowanie odbędzie się do 12 marca, kiedy to posłowie będą głosować nad jej Brexit.

Jeżeli nie zostanie to poddane pod głosowanie, 13 marca posłowie otrzymają dwa oddzielne głosy do 13 marca w sprawie tego, czy Wielka Brytania odejdzie bez porozumienia, czy też opóźni Brexit po 29 marca.

Opóźnienie zostanie poddane pod głosowanie w dniu 14 marca, kiedy zostanie złożony wniosek w sprawie tego, czy Parlament chce ubiegać się o ograniczone ograniczone rozszerzenie do art. 50.

Jeżeli Izba zagłosuje za przedłużenie, przedłużenie to będzie musiało zostać zatwierdzone przez  UE, a następnie konieczne zmiany zostaną wprowadzone w celu przedłużenie Brexitu o kolejne 2 lata.

Już chyba wszyscy sa zmęczeni Brexitem Londynu.

Konrad W

 

 

26 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *