Brexit problem, Banki NIE opłacą dojazdów z Londynu do Paryża i Frankfurtu,

Brexit problem, Banki NIE opłacą dojazdów z Londynu do Paryża i Frankfurtu

 

Banki ostrzegają, że NIE zapłacą pracownikom za dojazdy do pracy z Londynu do Paryża i Frankfurtu, jeśli Wielka Brytania wyjdzie bez umowy. Banki ostrzegły pracowników, że koszty dojazdu z Wielkiej Brytanii do UE nie będą pokrywane.
Wielu mieszkańców miasta pracujacych w Bankach, które przenosza sie z Londynu do Frankfurtu i Paryza miało nadzieję, że po Brexicie utrzymają rodziny w Londynie

Tysiące stanowisk może zostać przeniesionych do UE po wyjeździe z Wielkiej Brytanii w marcu .

Wielu bankierów liczyło na to, że uda im się utrzymać rodziny w brytyjskiej stolicy, a sami będą latać do pracy do innych miast w Unii Europejskiej na koszt banków.

Mówi się jednak, że cztery duże amerykańskie banki wyjaśniły, że dojazdy do pracy w Cotygodniowo z Londynu do nowej lokalizacji to „nie jest długoterminowa opcja” po Brexicie.

Prezydent Francji Emmanuel Macron próbował nawiązać kontakty biznesowe i zabrać kilka banków i firm finansowych z Londynu do Paryża. Wcześniej mówiono pracownikom, że chociaż koszty podróży i zakwaterowania zostaną zaspokojone przez pierwsze kilka miesięcy, to zostaną one wycofane, zgodnie z Financial Times. 

„Ludzie zaczynają myśleć, że dojazdy do pracy z Londynu to nie jest opcja długoterminowa”, powiedział jeden z dyrektorów dużego amerykańskiego banku.

Unijni regulatorzy są nieugięci i twierdzą że stanowiska firm zajmujące się rozliczaniem bloku unijnego powinny mieć miejsce w krajach bloku Unii .

Zdolność brytyjskich firm do swobodnego funkcjonowania w UE powinna zostać ograniczona, niezależnie od tego, czy transakcja Brexit zostanie sfinalizowana. Morgan Stanley, Goldman Sachs, Citigroup, JPMorgan i Bank of America zamierzają przenieść do kilkuset pracowników po marcu 2019 roku do innych miast w Unii europejskiej.

Frankfurt stara się również skłonić firmy do ucieczki z Londynu oraz Dublin.Sektor usług finansowych jest często uważany za siłę napędową brytyjskiej gospodarki i jest znacznie większy niż jego odpowiedniki w całej UE.

 

Konrad W

 

31 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *