Brexit.UK zostaje w UE. May zawiera SECRET DEAL z UE

Brexit. UK zostaje w UE. Premier May zawiera SECRET DEAL z UE

 

Theresa May zawiera SECRET DEAL z UE, aby utrzymać brytyjski unią celną po Brexit.

THERESA May zawarła tajną umowę z UE, aby utrzymać całą Zjednoczoną Brytanię w unii celnej, aby uniknąć twardej granicy w Irlandii, donosi Sunday Times.

Posunięcie oznaczałoby irlandzką ochronę, kwestia, która od wielu miesięcy wstrzymywała Wielką Brytanię i Unię Europejską, nie byłaby wymagana.

Mówi się, że premier naciska na to, aby w przyszłości zachować możliwość zawarcia umowy o wolnym handlu z Kanadą w UE. Oczekuje się, że ostateczne szczegóły z UE na specjalnym szczycie w tym miesiąc zostanie uzgodniona.

Premier rzekomo ostrzega Brexiteers, że jeśli odrzucą tę umowę, zostaną obwiniani za spowodowanie potencjalnie bardzo trudnego scenariusza braku umowy.

Przygotowania do finałowej transakcji Brexit są uważane za bardziej zaawansowane niż wcześniej ujawniono i doprowadzą do opublikowania 50-stronicowego raportu, zamiast oczekiwanej pięciostronicowej broszury.

Ale propozycje wywołały furię wsrod Brexiteers politykow ktorzy chca Brexit . Powiedzieli ze „Zakładamy, że Rząd będzie trzymać się zobowiązania manifestu do opuszczenia unii celnej, kiedy opuścimy UE

Mark Titchard ostrzegł torysów, że plan pani May doprowadzi do „surowej kary” dla partii podczas następnych wyborów powszechnych.

„Nie tak fałszywe wiadomości, jak fałszywy Brexit. Surowe kary w wyborach powszechnych, jeśli tak się stanie.

Konrad W.

 

 

4 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *