Brexit, Polak zapłaci za przyjazd do UK, ile Brytyjczyk za wizy do UE,

Brexit, Polak zapłaci za przyjazd do UK, ile Brytyjczyk za wizy do UE,

 

Unia Europejska mogłaby wprowadzić  koszty wizowe w wysokości 52,60 £ dla brytyjskich turystów, którzy mają nadzieję na podróż do Europy w przypadku braku Brexitu, ponieważ ostatni etap negocjacji trwa.

Brytyjscy wczasowicze, którzy mają nadzieję podróżować do Hiszpanii, Grecji, Włoch i innych miejsc w ramach bloku, mogą zostać obciążeni za przyjemność  podróży po Brexit.

Scenariusz bez umowy może oznaczać, że Brytyjczycy będą musieli wypłacić 52,60 £ za osobę dorosłą i 30,70 GBP za dziecko w wieku 6-12 lat za zezwolenie na wjazd do strefy Schengen, co umożliwi dostęp do krajów UE przez 90 dni.

Formularz wniosku wizowego jest przeznaczony dla wczasowiczów 37 pytań, które „muszą zostać wypełnione przez wnioskodawcę odpowiednimi informacjami”.

Urząd Statystyk Krajowych (ONS) ujawnił, że Brytyjczycy wzięli w roku 2017 oszałamiające 46,5 miliona funtów za granice, a trzy czwarte z nich to kraje UE.

Jednak badania przeprowadzone przez World Travel Market (WTM) wykazały, że 58 procent Brytyjczyków rozważyłoby alternatywne miejsce docelowe poza gorzkim blokiem UE, gdyby musieli zapłacić dodatkowo.

Rzecznik WTM powiedział: „Podczas gdy branża przygotowuje plany awaryjne, aby poradzić sobie z każdą ewentualnością, brytyjscy konsumenci wydają się coraz bardziej obawiać się lotów, wiz i kosztów walutowych w tradycyjnych miejscach, takich jak Hiszpania, Francja i Włochy.

Jednak brytyjskie stowarzyszenie podróży, Abta, szacuje, że 60 procent Brytyjczyków nadal planuje wyjechać do Europy w 2019 roku.

Dane branżowe pokazują, że rezerwacje na lato przyszłego roku wzrosły o 15 procent rok do roku. Rzeczniczka firmy Abta powiedziała: „Podczas gdy nastąpił niewielki wzrost obaw i zamieszania w związku z tym, co Brexit oznacza na wakacje, Europa jest najważniejszym celem, do którego ludzie planują odwiedzić Następny rok.”

„Rząd Wielkiej Brytanii i UE oświadczyły, że chcą dojść do porozumienia, wciąż jest na to czas i zachęcamy obie strony do przyjęcia pragmatycznego podejścia do zawarcia umowy”.

Nawet jeśli Wielka Brytania otrzyma zwolnienie z obowiązku wizowego, Brytyjczycy mogą zostać obciążeni opłatą w wysokości 6 £ za osobę za pozwolenia na wjazd w ramach odrębnego planu UE, który wejdzie w życie w 2020 r.

Jeden z użytkowników Twittera powiedział: „Wielka Brytania powinna zagwarantować, że opłaty wizowe zostaną odwzajemnione dla obywateli UE po Brexit.” 

Ile więc Polak zapłaci za przyjazd do UK jesli nie będzie umowy ? Czy zmniejszy ucieczkę Polaków z Polski na wyspy przed biedą …Czy będzie różnica miedzy byciem w UE a państwem który UE opuszcza , czy wartą ją opuścić.

Konrad W

 

5 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *