Brexit PLUSY.Od stycznia zerowa stawka VAT na produkty sanitarne dla kobiet.

Brexit PLUSY. Od stycznia zerowa stawka VAT na produkty sanitarne dla kobiet.

 

Brexit to koniec nadzoru Polityków z Brukseli oraz Sądu w Strasburgu, Wielka Brytania budują nowy kraj, nie bedzie juz wpłacała do UE pieniadze za 3 lata, będzie handlowała z całym swiatem, decydowała o emigracji i zasiłkach. Oto pierwsza szybka zmiana.

OD 1 stycznia 2021 roku obowiązuje zerowa stawka podatku VAT na produkty sanitarne dla kobiet.

DALSZE ZMIANY:

– wprowadzenie bezpłatnych produktów sanitarnych dla wszystkich młodych ludzi w angielskich szkołach państwowych

Minister Rishi Sunak powiedział:

Jestem dumny, że spełniamy dziś naszą obietnicę zniesienia podatku od tamponów. Produkty sanitarne są niezbędne, więc dobrze jest, abyśmy nie naliczali podatku VAT.

Udostępniliśmy już bezpłatne produkty sanitarne w szkołach, na uczelniach i szpitalach, a to zobowiązanie przybliżyło nas o kolejny krok do udostępnienia ich w przystępnej cenie dla wszystkich kobiet.

. Ponieważ okres przejściowy zakończył się 31 grudnia, Wielka Brytania nie jest już związana unijną dyrektywą VAT, która nakłada na wszystkie produkty sanitarne co najmniej 5% podatek.

Felicia Willow, prezes Towarzystwa Fawcett, powiedziała:

Serdecznie witamy zniesienie podatku VAT na wszystkie produkty sanitarne od 1 stycznia 2021 r. I gratulujemy rządowi podjęcia tego pozytywnego kroku.

Ten seksistowski podatek UE powodował ze kobiety musiały płacić podatek za tampony których potrzebują.

Do 5 lata Wielka Brytania po Brexit bedzie szybko sie bogacić, zmieniać przepisy, będzie kupować tanio w całym świecie i sprzedawać do całej Europy bez ceł i bez wpłaty do UE. Nastepnym krajem który dołaczy będą Włochy , pozniej Francja . To jest koniec UE , politycy w Brukseli mogą pakowac walizki, kraje będa hadlowac juz bez nadzorcy i beda nakładać swoje prawa i podatki.

Polacy, brytyjczy beda kupowac tanie tampony w UK które tanie przypłyną statkami z innych krajów ze świata i wysyłać do krajów w UE.Generalnie produkcja tamponów w UE do kilku lat zostanie zamknieta.

Konrad W

2 stycznia 2021