Brexit, ostatni miesiąc na wymiane Polskiego Prawa Jazdy

Brexit, ostatni miesiac na wymiane Polskiego Prawa Jazdy

 

Już niecałe 30 do nadchodzacego Brexitu czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Eropejskiej.

Na ostatniej prostej wielu uwaza że pani May podpisze umowe ale umowa dużo tez nie zmieni, generalnie umowa ma niby umozliwić handel bez ceł.

Wielka Brytania nie chce ceł na produkty i wielu uważa że podpisze na szybko umowe podobna jak Norwegia ale  niestety jest jeden szkopół . Norwegia nie ma sklepów Tesco. Dlatego UE musi nałożyć cła na produkty z UK poniewaz Tesco moze zamówić tanie produkty np. w Bangladeszu i wysłać ich do swoich sklepów na terenie UE wtedy upada zysk sklepów niemieckich i produkcja.

Niestety umowa czy brak umowy zmienia prawo jazdy. 

Po opuszczeniu Unii Europejskiej osoba mająca Polskie Prawo Jazdy czy inne z Ue bedzie musiała przystapic do Brytyjskiego testu. Wielu Polakow robiło prawo jazdy latając do Polskie teraz i tak ci to nie pomoże. 

 

 

Dlatego jesli zrobies teraz prawo jazdy poprostu idz na poczte wyslij i zmień inni będą musieli poprawić jezyk angielski oraz przygotowac wiecej pieniedzy bo brak umowy może spowodować szybsze decyze gdyz okres przejściowy który miał trwać do 2021 roku nie będzie dostępny we wszystkich punktach wyjścia z UE.

Brexit powoduje że każdy kierowca który ma prawo jazdy z Polski będzie musiał iść na testy brytyjskie jesli nie będzie tutaj turystycznie.

Konrad W

 

24 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *