Brexit, od środy 29 marca nie wszyscy dostaną zasiłki . Zobacz którzy.

Brexit, od środy 29.03.2017 roku jedni dostaną zasiłki inni już nie .

 

Ponad trzy miliony imigrantów z Unii Europejskiej w tym Polacy którzy są już w Wielkiej Brytanii będą dalej otrzymywać zasiłki na rodziny po 29 marca 2017 roku.

Jest to data w tym tygodniu kiedy Premier May składa artykuł 50 i rozpoczyna Brexit.

Jak podaje Brytyjska prasa gotowy dokument krążył już wśród ministrów.

Ci mieszkańcy z krajów Unii Europejskiej, którzy przybędą po środzie, nie otrzymają świadczeń socjalnych.

Ministrowie z Unii Europejskiej ostrzegli Londyn, że jakakolwiek próba wycofania zasiłków z tych, którzy tu już mieszkają, zmusi Brukselę do podjęcie działań na rzecz ograniczenia prawa do opieki zdrowotnej i rentowych brytyjskich emigrantów w UE.

Jest to złamanie manifestu Partii Konserwatywnej podczas wyborów który mówił że że imigranci będą mogli domagać się świadczeń tylko wtedy, gdy byli w Wielkiej Brytanii od czterech lat.

Premier powiedział, że decyzja o rozwiązywaniu praw obywateli UE w Wielkiej Brytanii i brytyjskich emigrantach w Europie będzie jednym z jej wczesnych priorytetów w negocjacjach.

Ale główny negocjator Komisji Europejskiej Michel Barnier ostrzegł w zeszłym tygodniu, że może to potrwać kilka miesięcy, zanim ich prawa do rozliczeń po Brexit mogą być zagwarantowane.

Rzeczniczka rządu powiedziała: „To spekulacje i nie komentujemy wycieków z gabinetu.

Zostało 3 dni do złożenia Artykułu 50 rozpoczynającego Brexit.

 

Millions of European Union migrants who are in Britain when Theresa May triggers Brexit on Wednesday will be allowed to continue to receive child benefits to send to families back home.

A document circulated among ministers by the Department for Exiting the European Union, has recommended that around three million EU migrants in the UK when the Prime Minister triggers Article 50 keep their welfare rights.

Those who arrive after Wednesday will not keep the benefits, but ministers have been warned that any attempt to withdraw them from those already here would risk Brussels taking tit-for-tat action to restrict health and pension rights of British expats in the EU

zas

Konrad W

26 marca 2017

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.