Brexit nie zniszczy Polskich sklepów. Beda sie rozwijać.

Ale po kolei.

1. Po pierwsze wyjazd Polaków.

Polacy nie wyjadą z wysp po Brexit oraz nikt nie będzie ich wyrzucał.

Male bezrobocie na rynku pracy powoduje zapotrzebowanie na pracowników. Firmy się rozwinęły, Brytyjczycy od 2004 roku wybudowali nowe domy i emigranci w tym Polacy muszą  w nich mieszkać. Powstały miejsca parkingowe na lotniskach, firmy transportowe pokupowały nowe samochody, dlatego wyrzucenie emigrantów w tym Polaków to koniec firm brytyjskich i Rządów Konserwatystów a wybory 2019 roku.

Mogą wyjechać jedynie osoby bezrobotne lub mające problemy z prawem. Kontrola emigracji dotyczyć będzie nowo przyjezdnych. Pewno skupi się na przyznawania benefitów dla rodzin.

Jeśli nawet Polacy będą wyjeżdżać przez straszenie ich idiotycznymi artykułami te rodziny, które już mieszkają na wyspach utrzymają a nawet doprowadza do wzrostu ilości sklepów.

Większość Polskich rodzin ma 2 lub  3 dzieci. Dzieci dorastają będą zakładać rodziny. Gdzie kupią Polskie szynki, kiełbaski, chleb a no w Polskich sklepach.

Około milion Polaków nawet gdyby 10 % wyjechało zostanie 800 000 Polaków bez problemu utrzymają sklepy a ponadto ich dzieci dorastające i zakładające rodziny będą napędzać zysk.

2. Cła na towary.

Cła nie dotkną bezpośrednio Polskich sklepów na wyspach a hurtowników.

Hurtownia spożywcza będzie importowała towar z Polski więc wiec to ona zapłaci cła.

Sklep nie importuje tylko kupuje już towar na wyspach. Jedynie będzie musiał zapłacić Vat ale i tak sklep płaci vat teraz. 

To hurtownia obecnie wysyła numer VATU do Polski i dostaje towar bez płacenia VATU gdy Wielka Brytania jest jeszcze w Unii Europejskiej ale sklep już płaci.

Dlatego nie przejmuj się jeśli masz sklep. Cło i vat będzie płaciła hurtownia.

Chcesz otworzyć sklep , otwórz ale duży.

Nie boj się tez wyjazdu Polaków będą dalej . Polskie sklepy i Polonia Polska będzie kwitła a Brytyjczycy nie będą wyrzucać pracujących ludzi.

Należy pamiętać że Brytyjczycy też mają swoje sklepy Tesco na terenie Polski i Europy dlatego z cłami też nie mogą przesadzać.

Konrad W

 

15 kwietnia 2017