Brexit natychmiast. 1 miliard euro na tydzień składka do Brukseli

Brexit natychmiast. 1 miliard euro na tydzień składka do Brukseli

 

„Prędzej wyjdziemy, tym lepiej!”

Członkostwo w UE „kosztuje prawie 1 mld funtów tygodniowo”

Prawdziwy koszt bycia w  brukselskiej grupie to 980 milionów funtów co tydzień .

Objawienie miało miejsce, gdy wczoraj negocjatorzy brytyjscy i unijni rozpoczęli szóstą rundę rozmów Brexit w stolicy Belgii.

Eurosceptycy przyjęli to z zadowoleniem, twierdząc, że pokazuje, dlaczego musimy jak najszybciej opuścić Unię Europejską.

Z sekretarzem Brexitem Davidem Davisem i głównym negocjatorem UE Michelem Barnierem, który ma się dziś spotkać, rząd zeszłej nocy podkreślił swoje zaangażowanie w Brexit z planem włączenia dokładnego czasu i daty, kiedy Wielka Brytania odejdzie

Badanie kosztów członkostwa w UE, prowadzone przez czołowego analityka miejskiego Boba Lyddona, zdecydowanie popiera pogląd, że działacze Brexitu twierdzą, że Wielka Brytania nie powinna płacić UE dużego rachunku rozwodowego.

Analiza pana Lyddona uwzględnia pieniądze wypłacane bezpośrednio do budżetu UE co tydzień.

Biuro Statystyki Narodowej mówi, że jest to 267 milionów funtów po zwróceniu nam rabatu brytyjskiego i uwzględnieniu pieniędzy wydanych przez UE na projekty tutaj.

Dodał jednak, że 12 miliardów funtów rocznie stracił na rzecz skarbu państwa dzięki programom unikania opodatkowania, które wynikają z członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.

Wielonarodowe firmy, takie jak Google i Amazon, w przeszłości prowadziły swoje finanse przez Irlandię, Holandię i Luksemburg, a jedynym sposobem na usunięcie tych luk jest opuszczenie przez Wielką Brytanię i firmy zaczną płacić podatki tutaj.

Lyddon obliczył również, że roczny koszt netto migrantów z UE – po odliczeniu podatku, który płaci, od wypłacanych świadczeń – wynosi 30 miliardów funtów rocznie – tyle kosztuje utrzymanie emigrantów z Polski z Rumunii z Słowacji z Włoch, Hiszpanii ich zasiłków.

Istnieją również dodatkowe płatności na rzecz UE, takie jak 2 miliardy GBP przekazane przez brytyjskich podatników na budżet pomocy zagranicznej, które nie są oficjalnie oznaczone jako płatności do Brukseli.

Podnosząc obawy o plany Theresy May dotyczące przejścia na okres przejściowy, który wiąże Wielką Brytanię z Brukselą przez co najmniej kolejne dwa lata, Lyddon opisał to jako dźgnięcie w plecy dla wyborców brytyjskich.

Peter Bone, starszy specjalista od torysów, powiedział: „Ta analiza jest znacznie bliższa rzeczywistemu kosztowi naszego członkostwa w UE. Prawie miliard funtów tygodniowo to poważne pieniądze i oczywiście im szybciej wyjdziemy z UE, tym lepiej ”.

Eurodeputowany eurodeputowany David Campbell Bannerman powiedział: „Ten raport pokazuje, że rzeczywiście potrzebowaliśmy trzech autobusów Vote Leave w kampanii referendalnej aby ludzie zagłosowali za Brexit. To są pieniądze, które wysyłamy do Brukseli nam zostaną będziemy mogli przekazać na NHS, edukacje, szkoły i i służby publiczne.

„Wkrótce mamy planowanie  budżetu  i wyobraźmy sobie, co kanclerz może zrobić z dodatkowymi 50 miliardami funtów ”.

Pani May została wczoraj poinformowana, że ​​jest gotowa przekazać UE propozycję rozwodu o wartości 18 miliardów funtów do UE w celu przełamania impasu w negocjacjach.

UE nalega na uzgodnienie ustawy rozwodowej,  a urzędnicy brytyjscy pracują nad nową obietnicą finansową, aby pomóc w przyspieszeniu procesu na szczycie przywódców w przyszłym miesiącu.

31 pazdziernika UK wychodzi z UE.

Konrad W

 

26 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

2 komentarzy
  1. Prawdziwy koszt bycia w brukselskiej grupie to 980 milionów funtów co tydzień —– klamstwo jakich malo , 7 miljonow rocznie taka jest wplata do uni

  2. czy ludzie w tym chorym panstwie angielskim maja cos takiego jak mozg ????? ROCZNIE DAJECIE UNI 7 MILIONOW FUNTOW dociera to do was czyli rocznie na jedna osobe przypada 30 funtow wplaty a dostajecie od tej uni 3000 funtow …………….do people in this sick English state have something like the brain ????? YOU WILL GIVE UP TO 7 MILIONOW FUNTOW TO YOU ONLY, that is, you receive 30 pounds a year for one person and you get 3000 pounds from that uni

Komentowanie jest wyłączone.