Brexit nadchodzi czarny. Kolejna porażka umowy Brexit Premier May w Izbie Gmin.

Brexit nadchodzi czarny. Kolejna porażka umowy Brexit Premier May w Izbie Gmin.

 

Premier Theresa May poniosła kolejną porażkę Gmin po tym, jak parlamentarzyści odrzucili jej podejście do rozmów Brexit.

Posłowie głosowali przez 303 do 258 – większość z 45 – na wniosek popierający rządową strategię negocjacyjną.

Klęska nie ma mocy prawnej, a Downing Street powiedziała, że ​​nie zmieni on podejścia premiera do rozmów z UE.

Ale przywódca labourzystów Jeremy Corbyn wezwał panią May, by „przyznała, że ​​jej strategia Brexit się nie powiodła” i przedstawiła plan, który poparłby Parlament.

Klęska nastąpiła po tym, jak pro-Brexitska Europejska Grupa Badawcza (ERG) konserwatywnych parlamentarzystów ogłosiła, że ​​podjęła „zbiorową decyzję”, aby powstrzymać się od głosu, ponieważ poparcie wniosku oznaczałoby poparcie dla starań o wykluczenie Brexitu bez umowy.

 

Pani May konsekwentnie odrzucała wezwania, aby wykluczyć Brexit bez umowy, ale rebelianci z Tory Brexiteer jednak postawili na swoim.

UWAGA:

Wyniki głosowania pokazały, że nie tylko  Brexiterzy nie poparli Rządu – pewna liczba Tory Remainers także odmówiła oddania głosu, ponieważ ponad jedna piąta partii w Commons nie zdołała poprzeć rządu a to oznacza że zwiększa się ilość poslów ktorzy chcą nie chcą umowy z UE.

 

Pięciu konserwatywnych parlamentarzystów – Brexiteers Peter Bone, Sir Christopher Chope, Philip Hollobone i Anne Marie Morris oraz pro-Remain Sarah Wollaston – nawet głosowało z Partią Pracy przeciwko temu wnioskowi.

Rząd May obwiniał pana Corbyna za klęskę, mówiąc, że „po raz kolejny przedstawił względy partyjne przewyższające interes narodowy”, głosując przeciwko wnioskowi rządu. Premier tego wieczoru poniósł kolejną ryzykowną i decydującą klęskę Brexit – pomimo szalonych prób w ostatniej chwili, by zdobyć niezadowolonych Tory Brexiteers.

Brexit juz prawie za miesiąc …

Oto glosowanie

Konrad W

 

 

 

14 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *