Brexit nadal uwzględnia swobodny przepływ migrantów w nowych planach

Brexit nadal uwzględnia swobodny przepływ migrantów w nowych planach

 

Brexit nadal uwzględnia swobodny przepływ migrantów w nowych planach – ale tym razem Wielka Brytania będzie miała kontrolę nad wszystkim

Zgodnie z wnioskiem migranci z bloku brukselskiego nadal będą mieli takie same prawa, jakie zezwalają na swobodę przemieszczania się Unii Europejskiej w odniesieniu do odwiedzin i pobytu w UK.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce wprowadzić system zezwoleń na zatrudnienie, aby ograniczyć liczbę obywateli UE, którzy mogą migrować, żeby znaleźć zatrudnienie.

Według Ministerstwa, firmy, które będą zatrudniać imigrantów nie posiadających wiz pracowniczych, będą musiały złożyć wniosek o sponsorowany pobyt.

Zgodnie z planami, które jeszcze nie zostały zatwierdzone przez rząd, Westminster byłby w stanie ograniczyć liczbę zezwoleń na pracę wydanych przez poszczególne sektory brytyjskiego biznesu.

Możliwa jest tez opłata za każde pozwolenie, aby popchnąć firmy do zatrudniania pracowników brytyjskich w pierwszej kolejności.

Nowy system będzie monitorowany przez kontrole na miejscu i istniejące kontrole w zakresie egzekwowania przepisów imigracyjnych i uważa się, że mają one na celu zmniejszenie papierologii w Ministerstwie.

Obecnie nie jest jasne, czy pracownicy imigrujący będą mogli domagać się świadczeń lub otrzymać bezpłatną opiekę medyczną od NHS po sugestiach ministrów, aby wprowadzić czteroletni „okres oczekiwania”.

Były lider Ukip, Nigel Farage powiedział, że „obawą” jest to, że obywatele Unii Europejskiej będą mogli swobodnie przemieszczać się do Wielkiej Brytanii bez kontroli imigracyjnych po Brexicie.

Pan Farage powiedział: „Po raz kolejny rząd Zjednoczonego Królestwa poddaje się wymogom UE.

Liberalni Demokraci także skrytykowali propozycje, sugerując, że Wielka Brytania nie będzie mogła odzyskać kontroli nad swoimi granicami po wyjściu z UE.

Plany te jednak poparli Eurosceptyczni Torysi, którzy powiedzieli, że obywatele UE nie będą w stanie pracować lub żądać świadczeń w Wielkiej Brytanii w wyniku tej polityki.

Ale wewnętrzni przedstawiciele rządu nalegali, że „troska społeczeństwa” nie dotyczyła „wiz pracowniczych”.

„Zawsze twierdziliśmy, że troską społeczeństwa jest przejęcie kontroli nad liczbą osób pracujących i ubiegających się o świadczenia.

„Nie chodzi o wydawanie wiz.”

Konrad W

22 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka